Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

21 lis 2020, 14:26

Światowy Dzień Życzliwości

W Światowym Dniu Życzliwości pamiętajmy, by mówić sobie ciepłe słowa, dziękuję, szanuję, doceniam, kocham... Bądźmy dla siebie życzliwi! Zapraszamy również do udziału w akcji "Podziel się życzliwością!" na naszym szkolnym fanpage'u na Facebooku.
16 lis 2020, 18:40

Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
16 lis 2020, 17:43

Konkurs profilaktyczny promujący modę na niepalenie

W ramach realizacji programu edukacyjno- informacyjnego #STOPFEJKFRIENDS na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów zachęcamy młodzież naszej szkoły do udziału w konkursie na ciekawą prezentację multimedialną promującą zdrowy tryb życia bez papierosa i e-papierosa.
13 lis 2020, 09:58

Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie uczcili ten dzień. Przyłączyli się też do akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej i zapalili świece pamięci bezimiennym bohaterom, którzy walczyli o wolność w latach 80.
10 lis 2020, 21:14

Narodowe Czytanie 2020 w Korfantym

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania
10 lis 2020, 21:11

Filmy historyczne w zbiorach biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna od lat prenumeruje Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej. Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu jest instytucją publiczną, której głównymi zadaniami są: badanie oraz popularyzacja najnowszej historii Polski.
10 lis 2020, 21:10

Sukces „Korfantego” w Miasteczku Zawodów

„Korfanty” świetnie wypadł w rywalizacji o najlepiej przedstawioną profesję w ramach Jastrzębskiego Miasteczka Zawodów, zorganizowanego pod hasłem „DoradzaMY ZAWODOWO - WybieraMY ODLOTOWO”. Nasze dwa filmy zajęły miejsca na podium. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Młodzieżowe Centrum Kariery w Jastrzębiu-Zdroju.