Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

6 paź 2023, 10:41

Akcja „Sprzątanie świata”

W teorii wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są działania proekologiczne. Mamy świadomość tego, że powinniśmy zrezygnować z korzystania z plastikowych torebek czy słomek do picia, że należy pamiętać o oszczędzaniu energii i segregowaniu śmieci. A jak jest w praktyce?
5 paź 2023, 18:02

Wycieczka rowerowa

5 października odbyła się wycieczka rowerowa z udziałem 12 uczniów naszej szkoły i 2 opiekunów. Trasa prowadziła z Jaru Południowego wzdłuż Żelaznego szlaku rowerowego do Zamku w Zebrzydowicach.
2 paź 2023, 19:46

Dzień Języków Obcych

27.09.2023 był w "Korfantym" dniem zdominowanym przez języki obce. Organizatorzy: P. Aneta Cholewa, P. Kinga Głowacka, P. Kinga Nikiel oraz P. Katarzyna Jargiłło przygotowały obchody tego dnia z pomocą uczennic 2ALO Laury Foltyn, Kaliny Adamus i Martyny Boruch.
1 paź 2023, 14:52

Maturzyści "Korfantego" w Krakowie

Jak co roku powierzyliśmy Bożej Opatrzności przyszłość maturzystów "Korfantego". Pogoda rewelacyjna, młodzież i opiekunowie również, Kraków i Centrum Jana Pawła II jak zawsze gościnne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
30 wrz 2023, 19:01

Wystawa fotografii w "Galerii Pod Sową"

Klasa 1a T odwiedziła "Galerię Pod Sową" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną wystawę fotografii autorstwa Ewy Madej.
27 wrz 2023, 11:13

Klasy Porty Terminale w Gdańsku

W dniach 21-23.09.2023 , klasa 2G T i 3 BT technikum o profilu obsługi portów i terminali miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Gdańska, zorganizowanej na zaproszenie Spółki PKP Intercity. Nasza wizyta obejmowała udział w Targach TRAKO, zwiedzanie Muzeum Solidarności oraz najważniejszych zabytków Gdańska.
26 wrz 2023, 11:58

Wystawa "Body Worlds"

W miniony piątek, uczniowie klas 3a oraz c LO odwiedzili katowicką Galerię Szyb, w której przedstawiana jest ekspozycja autorstwa dr. Guntera "Body Worlds".