Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

21 mar 2023, 19:48

Wyjątkowy seans filmowy

Klasy 3 a LO i 2 c LO spędziły piątkowe popołudnie w Kinie „Centrum.” Film „Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego jest oparty na powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Podobnie jak powieść, zawiera wątki autobiograficzne - w czasie wojny Tyrmand zdobył dokumenty na nazwisko obywatela francuskiego i pracował jako robotnik przymusowy w Niemczech.
21 mar 2023, 19:43

Dzień Św. Patryka

17 marca społeczność ZS2 obchodziła Dzień Św. Patryka patrona Irlandii. Św. Patryk urodził się około 385 roku n.e. w Brytanii. W wieku 16 lat Patryk został porwany i trafił do Irlandii, gdzie został sprzedany do niewoli. Przez następne sześć lat pracował jako pasterz.
17 mar 2023, 10:44

Ekonomiści na praktyce w Lizbonie

Grupa 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista realizuje praktyki zawodowe w Portugalii. Uczniowie Korfantego zdobywają umiejętności zawodowe i językowe oraz poznają zabytki i kulturę Portugalii. Staż realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.
17 mar 2023, 10:06

Dzień Liczby Pi

Czy wiesz, że liczba Pi, to jedna z najważniejszych stałych w matematyce i fizyce. Jej znaczenie jest tak duże, że doczekała się nawet swojego święta? Czy wiecie, czym się ona charakteryzuje, jakie rekordy Guinnessa są z nią powiązane, czy jakiej dokładności potrzebuje NASA, by wysłać rakietę w kosmos?
17 mar 2023, 09:52

Konkurs "MOJE MIASTO PRZYSZŁOŚCI" rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny "Moje miasto przyszłości" został zorganizowany w ramach projektu - "60 spotkań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój".
10 mar 2023, 12:54

"Z książką wysoko w górę"

W piątek 10 marca w sali kinowej, w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odbyło się pierwsze spotkanie z prezesem Klubu Wysokogórskiego w Jastrzębiu-Zdroju Dariuszem Mildnerem. Młodzież miała okazję wysłuchać interesujących opowieści z wyprawy na Chan Tengri - wys. 7010 m n.p.m. w 2011 roku.
9 mar 2023, 12:56

Typo-gracze

Pan Paweł Ćwikliński napisał: "Czytelna i wielozadaniowa, a przy tym fantazyjna i przyjemna dla oka - dobra typografia nie musi wpadać w ustalone normy, co świetnie pokazuje wystawa "Typo-gracze" na Zamku Cieszyn." Nasi najmłodsi graficy skorzystali z zaproszenia i wskoczyli do kolorowego świata kreatywnej typografii.