Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

30 paź 2022, 18:03

Vincent Van Gogh - wystawa multisensoryczna

Uczniowie klas 2BT, 2CT i 3CT mieli możliwość zobaczyć najbardziej innowacyjną formę przedstawienia sztuki słynnego artysty Vincenta Van Gogha.
26 paź 2022, 21:34

Spotkanie z artystą

Niedawno naszą szkołę odwiedził artysta Tom Swoboda. Artysta był współzałożycielem oraz prowadzącym Galerię „Szara” w Cieszynie, współtworzył The Underground Art Centre w Clitheroe w Wielkiej Brytanii. Jest również pomysłodawcą międzynarodowego projektu rezydencji artystycznych Incydenty w Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Bielsku-Białej i w Wielkiej Brytanii.
26 paź 2022, 20:31

ŚWIATOWY DZIEŃ DONACJI I TRANSPLANTACJI

26 października obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, którego celem jest promowanie transplantacji oraz zwiększenie świadomości na temat dawstwa narządów, szpiku oraz krwi.
26 paź 2022, 20:16

„Para w Kuchni” w Korfantym za nami

26 października 2022 roku odbyła się 4 edycja międzyszkolnego konkursu dla młodych adeptów sztuki kulinarnej. Tematem przewodnim w tym roku była karkówka wieprzowa i burak.
26 paź 2022, 12:05

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

We wtorek 25 października 2022 roku, punktualnie o godzinie 12.00, uczniowie klas technikum hotelarskiego w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju przystąpili do zmagań w nowej formule ogólnopolskiego konkursu branżowego organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
24 paź 2022, 19:12

Wystawa w Galerii Epicentrum

21 października 2022 roku klasa 1eT uczestniczyła w zwiedzaniu wystawy pt. ”Zdzisław Beksiński. Od fotografii do fotomontażu komputerowego” (ze Zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku) w Galerii Epicentrum.
24 paź 2022, 16:03

Rok Dobrych Relacji w Korfantym

Ten rok szkolny ogłoszony został u nas Rokiem Dobrych Relacji. W pracy wychowawczo-profilaktycznej chcemy zwrócić szczególną uwagę na budowanie oraz dbanie o dobre relacje. Relacje międzyludzkie i bliskie więzi to według niektórych najtańszy sposób na szczęście. Badania naukowe potwierdzają, że osoby odczuwające wsparcie i życzliwość innych żyją dłużej i rzadziej chodzą do lekarza.