Powrót do rekrutacji  Strona główna

Technikum – 4 letnie

Będąc uczniem Technikum masz szanse nabyć kwalifikacje zawodowe

oraz zdobyć zawód z przyszłością !

DOBRA WIADOMOŚĆ !

Nie zmienia się zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie księgowości, finansów, obsługi sprzedaży i marketingu.

• technik ekonomista

Chcesz wiedzieć jak uruchomić i z sukcesem prowadzić swoją firmę? Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? Jak wypełniać dokumentacją handlową? Na te i szereg innych pytań uzyskasz odpowiedź, kształcąc się w zawodzie technik ekonomista. Poznasz programy księgowe, magazynowe, kadrowe wykorzystywane na co dzień w firmach, tajniki reklamy i marketingu oraz aspekty prawne związane z kierowaniem działalnością gospodarczą. To wiedza i umiejętności niezwykle praktyczne we współczesnym świecie.

NAUCZYSZ SIĘ uruchamiać działalność gospodarczą, będziesz umiał rozliczać się
z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Zdobędziesz szerokie doświadczenie, odbywając miesięczne praktyki zawodowe gwarantowane przez szkołę. Czekają na Ciebie biura rachunkowe, banki, Urząd Skarbowy, spółdzielnie mieszkaniowe, kopalnie węgla kamiennego. Będziesz mieć ponadto szansę wyjazdu na staże zagraniczne (całkowicie sfinansowane ze środków unijnych) w ramach Programu Leonardo da Vinci.

Technik ekonomista będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) planowania i prowadzenia działalności gospodarczej,
2) obliczania podatków,
3) prowadzenia spraw kadrowo-płacowych w organizacji,
4) prowadzenia rachunkowości,
5) wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z realizacji zadań organizacji.

Niesłabnące zapotrzebowanie rynku pracy na profesjonalnych ekonomistów sprawia, że absolwenci tego kierunku nie mają problemu ze znalezieniem dobrej pracy.

Wszystkie przedmioty ogólnokształcące realizowane są w pełnym wymiarze godzin – dobrze przygotujemy Cię do matury!

W czasie 4 letniej nauki uczeń będzie przygotowywany do zdobycia dwóch kwalifikacji A.35, A36.

Kliknij i dowiedz się więcej e Kwalifikacja A.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji

Kliknij i dowiedz się więcej
e  Kwalifikacja A.36 Prowadzenie rachunkowości