Aktualności        Strona główna

Technikum – 4 letnie

Będąc uczniem Technikum masz szanse nabyć kwalifikacje zawodowe

oraz zdobyć zawód z przyszłością !

• technik hotelarstwa

Myślisz o pracy w renomowanych hotelach? Chcesz poznać zasady obsługi gości hotelowych? A może chcesz prowadzić własną działalność w zakresie usług hotelarskich? Zostań uczeniem technikum w zawodzie technik hotelarstwa.
Poznasz zasady organizacji pracy zakładu hotelarskiego, sprzedaży usług hotelarskich, nauczysz się organizować usługi gastronomiczne oraz prowadzić korespondencję i obsługę nowoczesnego sprzętu biurowego.

Będąc uczniem technikum w klasie hotelarskiej będziesz mieć okazję uczyć się języka angielskiego (obowiązkowo) oraz języka niemieckiego lub języka francuskiego (do wyboru). Biegłe posługiwanie się dwoma językami obcymi w zakresie słownictwa zawodowego zwiększy twoje szanse na współczesnym rynku pracy.

Zdobędziesz szerokie doświadczenie, odbywając miesięczne praktyki zawodowe w renomowanych hotelach w kurortach górskich i nadmorskich.  Będziesz mieć ponadto szansę wyjazdu na staże zagraniczne (całkowicie sfinansowane ze środków unijnych) w ramach Programu Leonardo da Vinci.

Absolwenci technikum hotelarskiego posiadają solidną wiedzę z zakresu obsługi klienta, organizacji usług hotelarskich. Znajdą zatrudnienie w zakładach hotelarskich, biurach turystycznych, domach wczasowych czy sanatoriach.

Wszystkie przedmioty ogólnokształcące realizowane są w pełnym wymiarze godzin – dobrze przygotujemy Cię do matury!

W czasie 4 letniej nauki uczeń będzie przygotowywany do zdobycia dwóch kwalifikacji T.11, T12.

Kliknij i dowiedz się więcej e Kwalifikacja T.11 Planowanie i realizacja usług w recepcji

Kliknij i dowiedz się więcej
e  Kwalifikacja T.12 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie