22 marca 2019 roku uczniowie na zajęciach dowiedzieli się, jakie jest zastosowanie drabiny.

We wrześniu 2018 roku uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego dowiedzieli się,

w jaki sposób ratować osoby poszkodowane z zadymionego pomieszczenia.

W marcu 2018 r. uczniowie klas pożarnictwa i ratownictwa medycznego zapoznali się z działaniem
i praktycznym zastosowaniem sprzętu hydraulicznego.

Uczniowie klasy I b LO na zajęciach z ratownictwa wysokościowego.

Po zapoznaniu uczniów z podstawową wiedzą teoretyczną przystąpiono do ćwiczeń praktycznych

polegających na wspięciu się na linie na wysokość ok. 5 metrów.

Uczniowie klasy I b LO oraz II b LO zdobywają wiedzę, w jaki sposób działa aparat powietrzny, czujnik ruchu.

W pierwszym semestrze uczniowie klasy II b LO systematycznie uczestniczyli w zajęciach w JRG PSP w Jastrzębiu-Zdroju.Pod opieką i czujnym okiem strażaków i ratowników medycznych zgłębiali tajniki wiedzy pożarniczej. Zdobyli wiele cennych umiejętności, ale również nauczyli się w pracy w zespole. Z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia i chętnie uczyli się nowych informacji związanych ze sprzętem pożarniczym. Na zajęciach w JRG uczniowie rozszerzają i utrwalają wiedzę zdobytą w szkole na lekcjach Pożarnictwa i Ratownictwa Medycznego.

Uczniowie klasy II a LO na zajęciach ze strażakami

Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego uczestniczyli w zajęciach na drabinie.

Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego systematycznie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych strażaków i ratowników medycznych. Z dużym zaangażowaniem wykonują ćwiczenia, które ugruntowują ich wiedzę zdobytą na lekcjach.