Technikum – 4 letnie

Będąc uczniem Technikum masz szanse nabyć kwalifikacje zawodowe

oraz zdobyć zawód z przyszłością !

• technik logistyk

W Polsce wciąż istnieje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki. Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka. Chcesz wiedzieć jak zorganizować te procesy? Zostań uczniem technikum w klasie logistycznej.

Nauczysz się jak dostarczać towar, odpowiedniemu klientowi, we właściwej ilości, we właściwym czasie, na właściwe miejsce, no i oczywiście przy jak najmniejszym koszcie.

Technik logistyk potrafi organizować i monitorować:
• przepływ zasobów i informacji w procesie produkcji,
• procesy magazynowe,
• dystrybucję,
• procesy transportowe,
• dobierać środki techniczne w celu realizacji procesów transportowych,
• sporządzać dokumentację procesów logistycznych w języku polskim i języku obcym.

Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków, należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja.  Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej.

Wszystkie przedmioty ogólnokształcące realizowane są w pełnym wymiarze godzin – dobrze przygotujemy Cię do matury!

W czasie 4 letniej nauki uczeń będzie przygotowywany do zdobycia trzech kwalifikacji A.30, A31, A32.

Kliknij i dowiedz się więcej e Kwalifikacja A.30 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach

produkcji, dystrybucji i magazynowania

Kliknij i dowiedz się więcej
e  Kwalifikacja A.31 Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych