Aktualności              Strona Główna

Konkurs LITERACKIE WALENTYNKI rozstrzygnięty

Biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs związany z Walentynkami. Pytania w konkursie dotyczyły literatury miłosnej oraz związków uczuciowych pisarzy
i poetów. Zwycięzcom konkursu LITERACKIE WALENTYNKI  zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Laureatka I nagrody otrzymała, oprócz nagrody książkowej, bransoletkę ufundowaną przez Miniprzedsiębiorstwo szkolne BIJOUX.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Gabriela Spek kl. IV a T

II miejsce ex aequo:   Katarzyna Fusik kl. III a T

Magdalena Gamrat kl. III b LO

MINPRZEDSIĘBIORSTWO W SZKOLE

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to program przeznaczony do realizacji w liceach i technikach na zajęciach przedmiotu uzupełniającego ekonomia w praktyce.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do podejmowania i realizacji działań zarówno w obszarze społecznym, jak i zawodowym:

przygotowanie do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej,

pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia,

przygotowanie do wejścia na rynek pracy,

pomoc w weryfikacji własnych planów zawodowych i edukacyjnych,

kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości,

rozwijanie cech i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Na czym polega program?

Uczniowie uczestniczą w grze edukacyjnej, polegającej na założeniu w szkole własnej, realnie działającej firmy, zorganizowanej na wzór spółki jawnej:

- szukają pomysłu na produkt,                     - przygotowują biznesplan przedsięwzięcia,

- gromadzą kapitał,                                      - podejmują działania marketingowe,

- produkują i sprzedają swoje produkty       - prowadzą dokumentację finansową,

- podejmują ryzyko biznesowe.

W naszej szkole funkcjonuje miniprzedsiębiorstwo prowadzone przez uczennice klasy III A Technikum – BIJOUX  sp. jawna

Pełny asortyment sprzedaży – Facebook  Bijoux Jastrzębie

Zapraszamy !!!