Ekonomiści na praktykach zawodowych

15 cze 2021, 19:26

Celem praktyki zawodowej jest pogłębianie wiadomości i doskonalenie umiejętności nabytych podczas zajęć lekcyjnych oraz przygotowanie młodzieży do wykonywania przyszłych zadań zawodowych.
Ekonomiści zrealizowali praktykę zawodowych w biurach rachunkowych, zapoznali się z pracą sekretariatu, pracowali z dokumentacją księgowo-rozliczeniową oraz kadrowo-płacową. Do podstawowych zadań zawodowych praktykantów należało również wykonywanie typowych prac biurowych. Niezbędne w pracy technika ekonomisty jest bowiem stosowanie urządzeń techniki biurowej, sprawne korzystanie z zasobów sieci Internet oraz wykorzystywanie specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Technikum do szkoła, która kładzie nacisk na praktyczne umiejętności, a zadaniem praktyki zawodowej jest dodatkowo kształtowanie odpowiedzialności za wykonaną pracę, ćwiczenie samodyscypliny i umiejętności organizacji pracy własnej.

Warto podkreślić, że Zespół Szkół Nr 2 to szkoła, która gwarantuje swoim uczniom praktyki zawodowe w każdym nauczanym zawodzie.