26 wrz 2022, 18:54

Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania w języku francuskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Konkurs rozpoczął się śpiewająco i bardzo lirycznie. Natalia Motyka (kl. 2 a LO) zaśpiewała brawurowo utwór Chaveli Vargas “La llorona”. Duet - Emilia Sierota 3 c LO i Wiktoria Jabłońska 3 a LO zachwyciły utworem Christiny Aguilery “ Say something”.

Śpiewanie, słuchanie muzyki bardzo pomaga w nauce języka, w zapamiętaniu słówek, zwrotów, czy prawidłowej wymowy, bo przecież “śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…“, dlatego zachęcamy do znalezienia własnego sposobu nauki języka obcego.

W “Konkursie Pięknego Czytania” 12 drużyn dwuosobowych próbowało rozróżnić, w jakim języku jest usłyszany tekst, pięknie przeczytać wylosowany tekst, połamać język na łamańcach językowych oraz przeczytać losowe słówka, niekoniecznie w języku, który się zna.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 2a T: Wiktoria Dzierzenga i Dawid Kułacz (j. hiszpański).

II miejsce zajęli Emilia Lusztyk 2b T i Nataniel Kubas 2e T (j. niemiecki).

III miejsce, po dogrywce zajęli uczniowie 2 b LO Mikołaj Jeziorski i Michał Wawrzyczek( j. niemiecki).

Pani wicedyrektor Danuta Rosińska pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody ufundowane przez szkolne stowarzyszenie “Z Korfantym w przyszłość…."

Jako konferansjerki sprawdziły się niezastąpione dziewczyny z klasy 3 b LO - Julia Kurzeja oraz Magdalena Trzeciak.

organizatorzy

Wiesława Dziendziel