Mamy Mistrza Niemieckiego

10 mar 2020, 20:33

Uczniowie biorący udział w konkursie lubią uczyć się języka niemieckiego i dlatego chętnie sprawdzają swoją wiedzę stając w szranki ze swoimi rówieśnikami.

Z przyjemnością informujemy, że mistrzynią „Verbmeisterin” została uczennica SP nr 1 - Karolina Turek. II miejsce zajął Gracjan Wilk z SP nr 6, zaś III miejsce – Miłosz Puzoń ze SP w Pielgrzymowicach.

Na wyróżnienia zasłużyły również Marcelina Sieńko, Julia Skierska i Alicja Jabłońska.

Nauczyciele germaniści w naszym regionie zachęcają swoich uczniów do podjęcia dodatkowego wysiłku i podniesienia sobie poprzeczki wymagań, dlatego Zespół Szkół nr 2 zawsze może liczyć na grono nauczycieli pasjonatów i ich bardzo dobrze przygotowanych uczniów. Młodzież naszego regionu rozumie, że znajomość języków obcych jest ogromnych atutem młodego Europejczyka. Ucząc się języka niemieckiego:

1. Przekonujemy się, że niemiecki wcale nie jest taki trudny -zwłaszcza jeśli znamy już angielski

2. Stajemy się oświeconym użytkownikiem języka polskiego – wiele słów w języku polskim to germanizmy

3. Rozumiemy nie tylko Niemców – ale też Ślązaków i Poznaniaków

4. Rozwijamy swoją kreatywność i umiejętność logicznego myślenia – gdyż niemiecki jest niezwykle kreatywny pod względem słowotwórstwa

5. Ćwiczymy pamięć – gdy uczymy się nowych słówek.

Powodów dlaczego warto się uczyć można wymieniać bardzo wiele, dlatego po konkursie dla szkół podstawowych germanistki i organizatorki konkursu Katarzyna Panfil i Wiesława Dziendziel postanowiły wyłonić mistrza/mistrzynię odmiany czasownika również wśród uczniów naszego liceum i technikum. Kandydatów na mistrza było bardzo wielu, dlatego ogłoszenie wyników nastąpi w późniejszym terminie.

W trakcie trwania konkursu nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez Annę Wodecką, doświadczonego nauczyciela języka angielskiego i rosyjskiego, który nieustannie się rozwija i dokształca. W ramach szkolenia podzieliła się swoimi doświadczeniami, jakie zdobyła w Irlandii będąc uczestnikiem projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów”. Spotkanie to zainicjowało istną burzę mózgów wśród zebranych i z pewnością będzie inspiracją dla dalszym działań na rzecz rozwoju własnego warsztatu pracy.

Uczestnicy konkursu zwiedzili naszą szkołę oraz mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i promocji nauczycielom : Ż. Ciuksa – Macoń, M. Goik,
D. Gruszczyk, E. Kosmowska, A. Pancherz oraz uczniom klas 2 d T i 2 B LO.

Wiesława Dziendziel

Katarzyna Panfil