Nasi pływacy zajęli II miejsce w mieście

3 sty 2016, 19:52

10 grudnia na pływalni ,,Laguna” odbyły się międzyszkolne ponadgimnazjalne zawody miasta Jastrzębia-Zdrojuw pływaniu. Reprezentacja ZS Nr 2 w składzie :

Weronika Czaplińska , Aleksandra Podleżyńska , Aneta Szymura , Natalia Chmiel , Paulina Dróżdż , Ewelina Gandyk , Katarzyna Skowrońska ,Konrad Seremet , Łukasz Tański , Michał Domański , Daniel Rachuna , Jakub Rutka , Mateusz Karpiński , Michał Sulma , Bartłomiej Majda , Damian Filipczyk i Dominik Łodej

zajęła II MIEJSCE w mieście!

Konrad Seremet poprawił dwa kolejne rekordy szkoły : na dystansie 50 m stylem motylkowym 0:27,39 i ustanowiony tydzień wcześniej, na zawodach szkolnych rekord na 50m stylem klasycznym 0:32,22 . Brawa dla wszystkich naszych reprezentantów za odwagę i wolę walki !

Wcześniej, 3 grudnia, jak co roku rozegrane zostały na pływalni ,,Laguna’’ szkolne zawody pływackie. Uczniowie rywalizowali na dystansie 50m we wszystkich stylach pływackich: motylkowym , grzbietowym , klasycznym i dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców . Rozegrano również sztafety pływackie na dystansie 4X50m stylem dowolnym . Pierwszy raz od wielu lat został pobity rekord szkoły na dystansie 50 m stylem klasycznym. Poprzedni rekordzista -Konrad Mirecki z czasem 0:35,84 ustąpił miejsca Konradowi Seremet z klasy II b LO - nowy rekord 0:32,36 . To właśnie na tych zawodach, spośród wszystkich uczestników wyłoniona została grupa najlepszych pływaków, która reprezentowała naszą szkołę na międzyszkolnych zawodach szkół ponadgimnazialnych miasta Jastrzębia-Zdroju.

Rada Rodziców zasponsorowała zakup atrakcyjnych upominków dla najlepiej pływających uczniów. Były to min. plecaki , czepki pływackie , bidony, etui na stroje pływackie i łakocie

Trochę historii: Od ponad dwudziestu lat nasi pływacy w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w mieście tylko dwa razy zajęli drugie, we wszystkich pozostałych zwyciężali !

Joanna Zamaryka

Zdjęcia z zawodów szkolnych