Pandemia, dieta, izolacja isłońce….

7 kwi 2020, 13:00

„(…) Do Pani artykułu dodałabym jeszcze jedno ważne zdanie, aby dzieci przebywały w słońcu np. na balkonie. I to konieczne jest aby jesienią nie doszło do tragedii. Nasz system immunologiczny i hormonalny jest stymulowany przez słońce i księżyc. Kiedy dzieci spędzają 20 godzin przez komputerem, telefonem i telewizorem to światło niebieskie emitowane z ekranów blokuje wytwarzanie melatoniny, a co za tym idzie, dzieci nie śpią w nocy, albo mają zaburzony sen, płytki... i nie regenerują się w nocy. A tylko w nocy regeneruje się nasze całe ciało i w tym główne organy ciała(...)Niech dzieci wychodzą na balkon na słońce. Niech chodzą spać o przyzwoitej porze, niech zamiast patrzeć w ekrany czytają książki...”

Aneta Wychorska- Mistrz Naturopatii , Zielarz,Terapeuta Medycyny Chińskiej i Biologii Totalnej,

Nauczyciel Medytacji Uważności Mindfulness

Dziękujemy za bardzo cenną radę na ten trudny czas.

Jadwiga Kulas