Warsztaty ekonomiczo-logistyczne

20 mar 2020, 10:00

Podczas warsztatów ekonomicznych uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z polskimi banknotami obiegowymi oraz podstawowymi zasadami funkcjonowania firmy. Młodzież mogła ustalić przychody nowo założonej firmy „Pyszny sukces”, zaplanować jej koszty oraz miesięczny zysk. Niektórzy ośmioklasiści mieli okazję poczuć się właścicielami własnego biznesu. Podczas spotkania przedstawione zostały również mocne strony zawodu technik ekonomista oraz możliwości zdobycia zatrudnienia. Warsztaty prowadzili młodzi ekonomiści z klasy I a TP.

Uczniowie klasy II b technik logistyk przygotowali dla klas ósmych krótką prezentację na temat wybranych możliwości zatrudnienia w szeroko pojętej logistyce. Mamy nadzieję, że informacje te ułatwią im dokonanie wyboru szkoły ponadpodstawowej.

W ramach ekologistyki i związanych z nią obowiązków przedsiębiorstw w zakresie gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi uczniowie przeprowadzili praktyczne warsztaty dotyczące segregacji odpadów. Młodzi logistycy wykorzystując swoją wiedzę o gospodarce odpadami chcą rozwijać świadomość ekologiczną uczniów jastrzębskich szkół. Ich projekt to „Korfanty dba o środowisko naturalne…. i samych siebie”.

Ilona Herman

Małgorzata Lach