Warsztaty kulinarne z Mistrzem

21 sty 2016, 22:28

19 stycznia 2016r. uczniowie klas gastronomicznych ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyli „lekcję z Mistrzem”. Naszymi Gośćmi byli Jerzy Poznański i Andrzej Pawlas – Eksperci Kulinarni, współautorzy książki „Sekrety kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego. Przepisy z najstarszej polskiej książki kucharskiej z 1682 roku.” Uczniowie pod czujnym okiem Ekspertów przygotowali następujące potrawy:
- karp z piernikiem,
- potrawa czarno gotowana z powidłami – w roli głównej udziec z dzika,
- baba grochowa
- tort śpinakowy.

Po zajęciach praktycznych odbył się wykład dla wszystkich uczniów klas gastronomicznych, którego gościem specjalnym był Michał Bałazy, Ambasador Kulinarny Polski, który reprezentuje kraj podczas targów, konkursów zarówno w Polsce jak i za granicą. Pracował między innymi dla jej wysokości Królowej Brytyjskiej Elżbiety II.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Warsztaty kulinarne z Mistrzem w ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju”