Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Technik logistyk

" Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym" prof. A. Szymoniak

Będąc uczniem Technikum masz szanse nabyć kwalifikacje zawodowe oraz zdobyć zawód z przyszłością !


Kształcąc się w zawodzie technik logistyk:

  • nauczysz się jak dostarczać właściwy towar, odpowiedniemu klientowi, we właściwej ilości, we właściwym czasie, na właściwe miejsce  przy jak najmniejszym koszcie,
  • poznasz zasady zarządzania zapasami,
  • zorganizujesz prace związane z gospodarką magazynową,
  • zorganizujesz proces transportowy dobierając na przykład właściwy środek transportu, określając optymalną trasę, ustalając cenę usługi transportowej czy też wypełniając właściwą dokumentację transportową,
  • udoskonalisz język angielski


Technik logistyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • przyjmowania i wydawania towarów z magazynu
  • przechowywania towarów
  • prowadzenia dokumentacji magazynowej
  • planowania, organizowania i dokumentowania procesów transportowych
  • planowania, organizowania i dokumentowania procesów spedycyjnych

Jako technik logistyk będziesz pracownikiem wszechstronnym, ponieważ będziesz mógł wykonywać zadania zarówno technika logistyka, jak i technika spedytora, technika eksploatacji portów i terminali, przewoźnika, dystrybutora, przedstawiciela handlowego, zarządzającego ruchem kolejowym, pracownika magazynu, specjalisty ds. produkcji. 


Wszystkie przedmioty ogólnokształcące realizowane są w pełnym wymiarze godzin
– dobrze przygotujemy Cię do matury!


ZAWÓD NA TOPIE - TECHNIK LOGISTYK

Wybierając ten zawód masz możliwość uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie:

  •  Obsługi magazynów
  •  Obsługi transportu.

UMOWA PATRONACKA

W lutym 2019r. Zespół Szkół Nr 2 oraz przedstawiciele firmy SACHS TRANS INTERNATIONAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisali Umowę Partnerską regulującą zasady współpracy i dobrych praktyk między stronami. Firma SACHS TRANS objęła swoim patronatem uczniów Szkoły kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz technik ekonomista.

Image1.jpg

Technik logistyk - na czym polega ?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na czym polega zawód "TECHNIK LOGISTYK" zapoznaj się z krótkimi filmami przygotowanymi przez ORE. 

Linki do filmów:

https://www.youtube.com/watch?v=rOQBexGliW4&ab_channel=ORE-kszta%C5%82ceniezawodowe

https://www.youtube.com/watch?v=ZlJQWQJ3RKc&ab_channel=ORE-kszta%C5%82ceniezawodowe

Filmy przygotowane są dla technikum 4-letniego na podbudowie gimnazjum. Obecnie nauka w technikum trwa 5 lat i obejmuje kwalifikacje takie jak w technikum 4-letnim:

I kwalifikacja SPL.01 OBSŁUGA MAGAZYNÓW

II kwalifikacja SPL.04 ORGANIZACJA TRANSPORTU


W Polsce najtrudniej o pracownika logistyki

Pracownicy obszaru logistyki otwierają polski jak i światowy ranking stanowisk, które najtrudniej jest obsadzić nowymi zasobami. Największe wyzwania dotyczą zatrudnienia magazyniera, operatora wózka oraz inżyniera. Co więcej, niedobór wykwalifikowanych kadr jest wskazywany jako jedno z kluczowych wyzwań w prowadzeniu biznesu w obszarze logistyki w Polsce. Skala niedoboru kandydatów w logistyce jest nawet większa niż w przypadku specjalistów z branży IT. A nadchodzące wydarzenia takie jak Black Friday czy Boże Narodzenie, które są kluczowe dla e-commerce i logistyki jeszcze mocniej pogłębiają ten trend. Jak szacują eksperci Manpower stopień rywalizacji o kadry pomiędzy pracodawcami, którą obserwują na rynku jest obecnie na rekordowym poziomie.

Więcej na stronie:

http://biuroprasowe.manpowergroup.pl/164149-w-pols...


Aktualności

ROK SZKOLNY 2023/2024

Wyniki konkursu „Młodzi logistycy 2023/2024”

Od listopada 2023r. do maja 2024r. odbywał się comiesięczny szkolny konkurs „Młodzi logistycy” skierowany do uczniów klas trzecich technikum logistycznego oraz szkoły branżowej kształcącej w zawodzie - magazynier. Uczestnicy rozwiązywali testy i zdobywali punkty. 

Ostateczne wyniki konkursu:

I miejsce – Jakub Stawarczyk z klasy 3bT

II miejsce ex aequo – Zofia Brzeźny i Martyna Goik z klasy 3bT

III miejsce – Bartosz Siemieniewski z klasy 3a BS

Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie


Wyjazd na Warsztaty Logistyczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

W piątek 24 maja 2024r. uczniowie klas drugich technikum logistycznego naszej szkoły uczestniczyli w „MEGA! Warsztatach logistycznych” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w auli nowoczesnego budynku CNTI. Warsztaty zostały zorganizowane przez Koło Naukowe Logistyki „Dialog” i skierowane do uczniów szkół średnich. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. od p. Jana Sobczaka i Dawida Siodmoka – przedstawicieli Firmy Beck&Pollitzer, która od ponad 160 lat funkcjonuje na rynku, jak zorganizować relokację np. linii produkcyjnej z Polski do Brazylii i jak poradzić sobie z nietypowymi ładunkami. Dr Adrian Pietrzyk wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i zapalony sportowiec przekazał uczniom sporo ciekawych informacji w zakresie Logistyki w Sporcie. Koordynacja transportu dużych grup ludzi, zapewnienie noclegów, wyżywienia, możliwości treningów to nie lada wyzwanie przed logistykami zajmującymi się organizacją różnych zawodów, np. Formuły 1. Kolejne wykłady to MEGA transporty, czyli jak przewozić duże egzotyczne zwierzęta. Dr Anna Mercik przybliżyła nam te zagadnienie w bardzo interesujący i praktyczny sposób. Na zakończenie mogliśmy zapoznać się z programem State-of-the-Art. Traffic Simulation PTV VISSIM, który pozwalana modelowanie ruchu drogowego w skali mikro i makro. Podczas zajęć odbył się też krótki turniej wiedzy logistycznej. I miejsce zdobył Wojciech Piekarski z klasy 2bT, II miejsce Michał Rutkowski i Dominik Olejnik z 2gT, a 3 – Anna Rębelińska z 2bT. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Warsztaty zostały zorganizowane po raz pierwszy, ale jak zapewniali organizatorzy nie po raz ostatni. Na pewno skorzystamy z kolejnych możliwości uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach.

Opracowała Alicja Brzózka


Ogólnopolska Konferencja poświęcona nowoczesnemu kształceniu w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych – 6 marca 2024r.

Stowarzyszenie Logistyków Polskich, Koło Naukowe LogPoint oraz Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej byli organizatorami konferencji poświęconej nowoczesnemu kształceniu w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych, która odbyła się 6 marca 2024r. na Politechnice Opolskiej

Ponieważ liczba miejsc była ograniczona tylko do 2 nauczycieli każdej placówki, z naszej szkoły wzięły udział w tym wydarzeniu Pani Alicja Brzózka i Pani Marta Madera.

W dniu konferencji w Centrum Badawczo-Rozwojowym Systemów Logistycznych przy Politechnice Opolskiej uczestnikom prezentowane będą innowacyjne systemy kompletacji, sortowania, towarowania, lokalizacji obiektów i kontroli jakości.

Tematami wykładów, prelekcji i dyskusji były zagadnienia związane z:

  • nowoczesnymi metodami kształcenia praktycznego w szkołach średnich;
  • wsparciem rozwoju kształcenia oraz uczenia się przez całe życie;
  • wykorzystaniem sztucznej inteligencji w logistyce i produkcji
  • kompetencjami przyszłości w edukacji i na rynku pracy;
  • dobrym praktykom kształcenia w zawodzie technik logistyk;
  • możliwościami jakie dają laboratoria logistyczne;
  • możliwościami pozyskania środków na inwestycje w placówkach oświatowych;
  • nowością w systemie oświaty jakim są Branżowe Centra Umiejętności;
  • aktualnościami programu Erasmus+;
  • współpracy szkół ze Studenckimi Kołami Naukowymi;
  • wykorzystaniem systemu Informacji Geograficznej (GIS) w logistyce;
  • zastosowaniem nowoczesnych technik logistycznych w praktyce.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół z całego kraju, przedstawicieli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opole, Kuratorium Oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konferencja dotycząca nowoczesnego kształcenia w zawodzie technik logistyk i w zawodach pokrewnych była wspaniałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczenia i nawiązania ważnych kontaktów.

Opracowano na podstawie materiałów organizatorów.

https://www.youtube.com/watch?v=fjLkwUO26vg

baner-2-konferencja-technik-logistyk.png


Konkurs "Młodzi Logistycy"

Od listopada 2023r. trwa 4-ta edycja szkolnego konkursu "Młodzi Logistycy" . Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich technikum i szkoły branżowej i potrwa do maja 2024r. . Co miesiąc uczniowie rozwiązują na platformie Teams zadania konkursowe  z zakresu I kwalifkacji:  SPL.01 "Obsługa magazynów". Celem konkursu jest nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim sprawdzenie się przed egzaminem, który czeka na uczniów w czerwcu 2024r. Kolejny etap odbędzie się 25 stycznia o godzi. 17.00.

Zapraszamy wszystkich do udziału

Alicja Brzózka, Anna Bieniek


Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Dnia 17 listopada 2023 r. odbył się I etap – szkolny – VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno – Logistyczna to jedno z najważniejszych wydarzeń z branży logistycznej dla uczniów tego kierunku.

W zmaganiach szkolnych wzięło udział 15 uczniów klasy IV i V kształcących się w zawodzie technik logistyk.

Do etapu okręgowego zakwalifikowała się uczennica klasy IV b T Dominika Juszkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Finaliści Beskidzkiej Olimpiady Logistyczno – Transportowej

Dnia 27.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia Beskidzkiej Olimpiady Logistyczno – Transportowej organizowanej przez Uniwersytet Bielsko – Bialski, Wydział Zarządzania i Transportu wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku – Białej.

Celem tej Olimpiady jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień związanych z tematyką TSL oraz poszerzanie wiedzy logistycznej w ramach nieobowiązkowej ścieżki edukacyjnej.

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Beskidzkiej Olimpiady Logistyczno-Transportowej sześcioro uczniów naszej Szkoły zostało zakwalifikowanych do zawodów II stopnia.

Są to:

Uczniowie klasy V b TP: Wilim Marko i Rduch Konrad.

Uczniowie klasy IV b T: Rothkegel Paulina, Juszkiewicz Dominika, Janecka Weronika, Zawadzki Oskar.

Gratulujemy !

Zawody II stopnia, będące finałem Olimpiady, odbędą się w siedzibie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego w dniu 4 marca 2024 r.

Życzymy powodzenia.


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA WSL POZNAŃ

Uczeń klasy V w zawodzie technik logistyk: Maciej Groszyk został zakwalifikowany do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi. 8.12.2023 ZAWODY II STOPNIA (okręgowe) – rozpoczęcie zawodów o godzinie 11:00. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.



OLIMPIADA WSL

Rozpoczęła się XV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych w szczególności uczących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów i poszerzenie wiedzy logistycznej oraz wsparcie dydaktyki formami rywalizacji i rankingu wiedzy. Olimpiada została umieszczona w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2023/2024.

20 października do szkolnego etapu olimpiady przystąpiło 14 uczniów Korfantego z klas czwartych i piątych technikum.

Harmonogram Olimpiady

15.09 – 22.09.2023 Zgłoszenie udziału szkoły w olimpiadzie i podanie składu Komitetu Szkolnego.

25.09 – 13.10.2023 Rejestracja uczestników do udziału w olimpiadzie. (Uczniowie zgłaszają indywidualnie swój udział.)

20.10.2023 ZAWODY I STOPNIA (szkolne) - Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00. Zawody w systemie on-line. Odesłanie przez Komitet Szkolny protokołu zawodów do Organizatora.

do 17.11.2023 Ogłoszenie listy Uczestników zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).

8.12.2023 ZAWODY II STOPNIA (okręgowe) – Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00. Zawody w systemie on-line.

do 22.12.2023 Ogłoszenie listy Uczestników zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (centralnych).

8.03.2024 ZAWODY III STOPNIA (finał olimpiady) – Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00. Zawody organizowane stacjonarnie w siedzibie Organizatora.

do 25.03.2024 Ogłoszenie częściowych wyników Olimpiady (zgodnie z § 23, ustęp 6 regulaminu OOL)

5.04.2023 Ogłoszenie listy Laureatów i Finalistów olimpiady, wręczenie nagród.


Rok szkolny 2022/2023

Konkurs "Młodzi Logistycy"

W maju zakończył się szkolny konkurs "Młodzi Logistycy", który trwał od listopada 2022r. Konkurs ten organizowany był już po raz trzeci i dotyczył uczniów klas trzecich technikum i szkoły branżowej. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy logistycznej uczestników, ale także przygotowanie ich do egzaminu zawodowego w kwalifikacji SPL.01.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników, a zwycięzcą została Paulina Rothegel z klasy 3bT.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Akademia WSB od 2011 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej, którego X edycja odbędzie się w dniu 14 marca 2023roku w siedzibie Uczelni.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz policealnych z terenu całego kraju, którzy kształcą się w zawodach z branży TSL, m.in. technik logistyk.
Nagrodą główną w Konkursie jest Złoty Indeks Akademii WSB na studiach inżynierskich na kierunku Logistyka.

Nagroda za II i III miejsce to wysokie bonifikaty na studia inżynierskie na kierunku Logistyka w Akademii WSB.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej jest przedsięwzięciem, którego głównym celem jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów, a także – biorąc pod uwagę niebagatelną rolę i znaczenie logistyki w gospodarce krajowej i zagranicznej – promocja kształcenia na kierunkach branży TSL.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono na stronie internetowej konkursu:
http://www.wsb.edu.pl/kwl



Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Uczeń klasy IVcTG Oskar Gajda zakwalifikował się do II etapu VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Etap okręgowy odbędzie się 03 marca 2023r. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

logo_olimpiady.jpg


II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

9.12.2022 odbył się on-line II stopień zawodów OOL. Test wielokrotnego wyboru  składał się z 25 pytań z punktacją: poprawna odpowiedź – 2 pkt., brak odpowiedzi – 0 pkt., błędna odpowiedź – 0 pkt. W pytaniach testowych wielokrotnego wyboru za poprawną odpowiedź uznawana jest tylko odpowiedź poprawna całościowo. Z naszej szkoły do Olimpiady przystąpiło 4 uczniów. 21 grudnia znane będą wyniki, kto zakwalifikował się do III etapu Olimpiady. Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki.


Wyniki zawodów I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej (OOL).

I etap olimpiady odbył się 21 października 2022r. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań i za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 2 punkty, w sumie 50 punktów.
5037 uczniów z 237 szkół ponadpodstawowych z całej Polski wzięło udział w zawodach I stopnia OOL. 692 uczniów (ponad 13%) zakwalifikowało się do zawodów II stopnia z wynikiem min. 34 punktów. 

W naszej szkole wzięło udział w Olimpiadzie 36 uczniów z czego 4 zakwalifikowało się do II etapu. 

Są to: Dominik Wdowiak z 4cTG, Martyna Marcol z IVcTG, Antoni Moskwa z IVcTG oraz Szymon Trzaskalik z IVbTG. 9.12.2022 odbędzie się II stopień zawodów OOL. 

Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za ich dalsze zmagania.

Logo Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej


 Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Zapraszamy do udziału w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Mogą wziąć w niej udział uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier-logistyk, a także uczniowie nie kształcący się w wymienionych zawodach, lecz wykazujący zainteresowanie, wiedzę i uzdolnienia wykraczające poza program właściwej dla siebie szkoły, pokrywające się z wymaganiami olimpiady.

Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się w 18 listopada 2022 r.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich zmotywowanych, zdeterminowanych, ale też tych niezdecydowanych uczniów. Spróbujcie swoich sił!

https://www.facebook.com/olimpiadaSL/

https://ekonom.ug.edu.pl/web/osl



Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

21 października po 2 latach przerwy w murach Korfantego odbył się etap szkolny XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań w czasie 60 minut. Test można było rozwiązać przy użyciu: komputera, tabletu lub telefonu, który posiadał dostęp do Internetu. Do etapu szkolnego przystąpiło 36 uczniów klas trzecich oraz czwartych.

Ostateczny termin ogłoszenia wyników I etapu to 16.11.2022r.

Zawody drugiego stopnia odbędą się 9 grudnia br. również w wersji online


PROJEKT ENTER

Dnia 23 września 2022r. uczniowie klasy 4b TP – technik logistyk uczestniczyli w projekcie ENTER Jastrzębie- Edycja 2.0. Tematem szkolenia była „Fabryka cyfrowa, Fabryka Innowacji i Inteligentna Produkcja”. Podczas szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się ze zmianami, jakie związane są z Przemysłem 4.0, powszechną cyfryzacją gospodarki i społeczeństwa. 

W rzeczywistości 4.0 wszystkie elementy świata materialnego komunikują się ze sobą i współpracują, tworząc zaawansowane sieci logistycznych powiązań. Projekt był realizowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój przez firmę „Blueform”. Szkolenie miało formę warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów - praktyków. Uczestnicy otrzymali ciekawe materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

307981620_645125900362874_6596904292020623348_n.jpg


Rok szkolny 2021/2022



Wycieczka przedmiotowa do firmy CAPEK sp. zo.o. w Skrzyszowie

13 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Fabryki drzwi stalowych Capek Sp. z o.o. zlokalizowanej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skrzyszowie. Wycieczka była zorganizowana przez działające w naszej szkole Stowarzyszeniem „Z Korfanym w przyszłość”. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Pewnym krokiem ku przyszłości” – kampania edukacyjna planowania kariery zawodowej finansowanej przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkoły branżowej kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk oraz technikum logistycznego.

Działania: „Automatyzacja i kastomizacja procesów produkcyjnych w praktyce” mogliśmy zaobserwować na przykładzie nowoczesnej firmy Capek sp. z.o.o. w Skrzyszowie. Główną gałęzią działalności Firmy jest wysokojakościowa produkcja drzwi i ościeżnic z materiałów stalowych. Uczniowie mogli zwiedzić hale produkcyjne o powierzchni 15 tys.m2, gdzie odbywa się przyjęcie materiałów do produkcji, proces produkcyjny w pełni zautomatyzowany oraz profesjonalna obsługa klientów z wykorzystaniem nowoczesnych systemów zarządzania obsługi klientów. Od 2004r. następuje systematyczny rozwój firmy w oparciu o koncepcję zarządzania LEAN MANAGEMENT. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z panem Sławomirem Kopcem, wiceprezesem zarządu, który przybliżył nam historię i działalność sp. z o.o. Capek. Następnie mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem magazynu i działu produkcji. Na zakończenie odbyło się podsumowanie naszego spotkania, mogliśmy zadawać interesujące nas pytania, a także przedstawiono nam sposób rekrutacji pracowników oraz system zatrudnienia i wynagradzania pracowników. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów firmowych. 


WYNIKI LIGI LOGISTYKÓW

Zakończył się wieloetapowy konkurs „Młodzi Logistycy”, który trwał od listopada do maja. W sumie odbyło się 7 konkursów do których przystąpiło 18 uczniów klas: technikum logistycznego oraz szkoły branżowej w zawodzie magazynier-logistyk. Konkurs odbywał się na platformie teams i wymagał od uczestników rozwiązywania testów i zadań. 

I miejsce zajął Dominik Pietroszek z klasy 3a BSP,

II miejsce Kacper Wojciechowski w klasy 3a BSG

III Maciej Groszyk z 3bTP. 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcy otrzymaja nagrody, a wszyscy uczestnicy wyjadą na wizytę studyjną do firmy „Capek".

Od września zapraszamy do udziału w III edycji naszego konkursu.


NAJWAŻNIEJSZE TARGI BRANŻY LOGISTYCZNEJ I TRANSPORTOWEJ w Polsce – MODERNLOG 2022;

31.05.-03.-6.2022; Poznań

Więcej na https://modernlog.pl/pl/


Finał VI edycji Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej za nami!

Krótka relacja.

Zawody trzeciego stopnia szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbyły się 8 kwietnia 2022 r.

Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół (do zawodów przystąpiło 4399 uczestników).

Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw.

Na liście do ścisłego finału było tylko 50 miejsc. Wśród uczestników zakwalifikowanych do finału VI OOSL znalazł się Jakub Gawełczyk, uczeń klasy IV c T.

Uczestnicy Olimpiady rywalizowali o indeks Wydziału Ekonomicznego UG – nagrodę główną oraz inne atrakcyjne nagrody. Sponsorami nagród głównych dla laureatów byli firma spedycyjna Nautiqus sp. z o.o. oraz Wydawnictwo TD s.c.

Wszyscy wyłonieni finaliści zostali zaproszeni na zawody centralne, które odbyły się w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Wzięli udział w realizowaniu planu pełnego atrakcji.Pierwsza z nich to wizyta studyjna w DCT Gdańsk, największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalu kontenerowym. Jest to jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego i jako jedyny na Bałtyku jest w stanie obsłużyć kontenerowce, które na swoim pokładzie mogą zmieścić ponad 24 tys. 20-stopowych kontenerów (24 tys. TEU). Logistycy dobrze wiedzą o co chodzi! Na tym nie koniec atrakcji. Druga wyprawa to zwiedzanie Muzeum Bursztynów, czyli ponad 1000 eks­po­na­tów – od bry­łek z inklu­zjami sprzed 40 mln lat, przez bursz­tynowy las i bursz­tynową kom­natę po współ­cze­sne pro­jekty arty­stów. Jest to jedna z naj­więk­szych kolek­cji bursz­tynu na świe­cie. Uczestnicy Olimpiady zwiedzali Gdański odkrywali tajemnice Starego Miasta.

Oczywiście największą atrakcją były zmagania olimpijskie, które odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy Organizatorom

Więcej na

https://pl-pl.facebook.com › olimpiadaSL




Staże uczniowskie

Firma transportowa Sachs Trans z siedzibą w Radlinie zaprosza uczniów do zgłoszenia się do konkursu, w którym do wygrania jest płatny staż w dziale spedycjifirmy. To doskonała okazja na zdobycie doświadczenia w zawodzie pod okiem profesjonalistów.

Firma transportowa Sachs Tr jest firmą działającą już 35 lat, o międzynarodowym zasięgu i dominującej pozycji na rynku transportowym.

Informacje o konkursie można znaleźć

Facebook: https://www.facebook.com/sachstransradlin

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/38169500

---------------------------------------


Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Zawody drugiego stopnia szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbyły się 4 marca 2022 r.. Zakwalifikowało się do nich 812 uczestników ze wszystkich województw. Wszyscy rywalizują o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada jest organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół (do zawodów przystąpiło 4399 uczestników). Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw.

Wyniki zawodów II stopnia potwierdziły, że uczeń naszej Szkoły Jakub Gawełczyk znalazł się wśród finalistów, którzy zostaną zaproszeni na zawody centralne. Odbędą się one w dniach 7-8 kwietnia 2022 r. w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

https://www.facebook.com/olimpiadaSL/


Junior Top Young

17 stycznia 2022r. uczniowie wzięli udział w szkoleniu pt "Lokalizacja magazynu - przypadek czy przemyślane działanie?" zorganizowanym przez Koło Naukowe Logistyka Politechniki Poznańskiej w ramach projektu Junior Top Young. Prelegenci przedstawili charakterystykę metody popytowej, której istotą jest znajomość rynku sprzedaży natomiast pomijane są kwestie kosztów przewozów. Zaprezentowano zalety i ograniczenia metody siatki. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyznaczać lokalizację magazynu i przekonać się, że często obliczenia wymagają korekty z uwagi na fakt, że kierując się jedynie metodologią można zlokalizować magazyn np na obszarze jeziora czy też rezerwatu przyrody co z oczywistych względów należy zweryfikować. Ta korekta musi uwzględniać np dostęp do istniejącej infrastruktury transportowej i inne obiektywne czynniki.


VI Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Komitetu Głównego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej uczeń klasy IV c T Gawełczyk Jakub został zakwalifikowany do zawodów II stopnia (etap okręgowy). Zawody są organizowane przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach Konkursu!

W zawodach I stopnia Uczestnicy poddawani byli sprawdzianowi w formie testu jednokrotnego wyboru. Musieli wykazać się zainteresowaniem, wiedzą i uzdolnieniami wykraczającymi poza program szkoły.

Oto z jakimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy Konkursu: "Kto jest największym armatorem kontenerowym na świecie?" albo "Jak reagowały stawki frachtowe za przewóz kontenerów 40 stopowych drogą morską z Chin do Polski między styczniem 2020 a styczniem 2021?")

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Więcej o Olimpiadzie http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/



XI edycja Olimpiady Logistycznej

Organizatorem Olimpiady Logistycznej jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu (MWSLiT).

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru logistyki, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w zawodzie logistyka.

Składa się z trzech etapów: I etap - wirtualny, odbywa się na platformie konkursowej w terminie do 15 lutego 2022r. Rejestracja i więcej szczegółów na stronie:

https://olimpiadalogistyczna.mwsl.eu/quiz/KRDVS

Zapraszamy do udziału


Junior Top Young - III edycja

Spotkanie z Adamem Polkowskim

21 listopada uczniowie uczestniczący w projekcie Junior Top Young mieli okazję dowiedzieć się jak zrobić karierę w logistyce.

Adam Polkowski opowiadał o swoim życiu zawodowym zwracając uwagę na kilka czynników: współpracę, odporność na stres w tym zarządzanie projektami i delegowanie uprawnień, zarządzanie czasem, samorozwój, kreatywność, komunikację i empatię.

Przypominał i uświadamiał młodym uczestnikom spotkania, że życie to nie tylko praca, to wartości na których trzeba opierać swoje wybory. Wartości wyznaczają nam granice, które pozwolą zachować równowagę w życiu. Dokonując wyborów-w tym drogi rozwoju zawodowego- należy zawsze zadawać sobie pytanie DLACZEGO? pamiętając o tym aby służyć innym w rozwijaniu kompetencji zawodowych.


XI Edycja Ligi Młodych Logistyków

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, z wielką radością informuje o XI Edycji Ligi Młodych Logistyków, ogólnopolskim konkursie z wiedzy o logistyce. W związku z obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju pierwszy etap ponownie będzie przeprowadzony za pośrednictwem platformy online.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji oraz finału i odbywa się w formie rywalizacji zespołowej. Eliminacje polegają na rozwiązaniu zadań online przez cały zespół (test na platformie elektronicznej) i odbędą się 7 grudnia 2021 roku w godzinach 11:00 – 11.30. Jedynie w tych godzinach platforma będzie dostępna dla uczniów.

Bieżące informacje dotyczące Konkursu Organizatorzy zamieszczać będą na stronach internetowych:

● fanpage’u Koła Naukowego Logistyki NKL Dialog www.facebook.com/NKLDialog

● fanpage’u wydarzenia www.facebook.com/ligamlodychlogistykow


VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej (VI OOSL)

Adresatami olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier-logistyk, a także uczniowie nie kształcący się w wymienionych zawodach, lecz wykazujący zainteresowanie, wiedzę i uzdolnienia wykraczające poza program właściwej dla siebie szkoły, pokrywające się z wymaganiami olimpiady.

Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się w 19 listopada 2021 r.

Harmonogram Olimpiady, regulamin oraz wszelkie informacje znajdują się pod adresem internetowym: http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/


Junior Top Young - III edycja

Uczniowie "Korfantego" uczestniczący w kolejnej III edycji projektu Junior Top Young wzięli udział w warsztatach na platformie zoom. Prowadzący przygotowali zadanie z konkretnym problemem branży TSL do rozwiązania. Należało sformować ładunek, określić ilość potrzebnych środków transportu, dobrać właściwy do realizacji zadania, obliczyć odległość z miejsca załadunku do odbiorcy, czas przewozu, prędkość eksploatacyjną. Ostatnim ciekawym punktem szkolenia było dobranie dwóch zespołów dwuzałogowych z uwzględnieniem systemu rozliczenia czasu pracy kierowcy, kwalifikacji zawodowych, wieku i cech charakteru.

Zadanie było wieloetapowe a przejście do kolejnego punktu warunkowane uzgodnieniem wspólnej wersji rozwiązania cząstkowego i jej uzasadnieniem.

Nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z konkretnym problemem logistycznym i kompleksowo go rozpatrzyć. Wysoko oceniamy prowadzenie i dobór zagadnień. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia w ramach projektu Junior Top Young


20 – 21 września 2021r. - Forum Kobiet w Logistyce

Forum Kobiet w Logistyce - to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju w Polsce spotkanie biznesowe kobiecej kadry menedżerskiej branży logistycznej.
Dedykowane jest menedżerkom, specjalistkom, ekspertkom w zakresie logistyki, transportu i spedycji w tym również po stronie sieci producenckich, dystrybucyjnych i handlowych.

Spotkanie ma charakter merytoryczny i co roku omawiane są aktualne zagadnienia oraz problemy związane z rozwojem biznesu logistycznego, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.

https://kobietywlogistyce.pl/



nowa-data-targi_2.png

ŚWIĘTO LOGISTYKI W POZNANIU

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG – Poznań, 31.08.2021 r. – 03.09.2021 r.

Nowoczesność, otwartość na zmiany, innowacyjna logistyka - tym charakteryzują się targi Modernlog. Ich organizacja w towarzystwie ITM Industry Europe pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Podczas wydarzenia nie zabraknie rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0 zakładającej automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków.

https://modernlog.pl/pl

1-2 września 2021 r. II edycja Konferencji Smart Warehouse

Jest to jedno z najważniejszych spotkań dla branży logistycznej; odbędzie się w ramach targów Modernlog. To dwudniowe wydarzeniu , którego program obfituje w analizę case studies, zagadnienia z zakresu logistyki 4.0 i nowoczesnych rozwiązań dla magazynu przyszłości.

Jaka jest rola szefa logistyki, kierownika magazynu, menedżera łańcucha dostaw w dobie digitalizacji i cyfryzacji? Czy warto zainwestować w automatyzację procesów magazynowych w duchu logistyki 4.0? Jakie są innowacyjne rozwiązania, które zwiększą wydajność centrum dystrybucyjnego lub magazynu? Tego wszystkiego dowiesz się właśnie na konferencji.

https://smartwarehouse.modernlog.pl/

https://www.modernlog.pl/pl/o-wydarzeniu/konferencja-smart-warehouse/


                               Rok szkolny 2020/2021

Konkurs "Młodzi logistycy"

Szkolny konkurs "Młodzi logistycy” odbywał się w okresie od października 2020r. do maja 2021r. Brali w nim udział uczniowie klas drugich technika logistyka. Uczniowie systematycznie co miesiąc rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę teoretyczną i praktyczną z logistyki, dzięki czemu podnosili swoje kompetencje zawodowe, matematyczne i logicznego myślenia. W czerwcu odbyło się podsumowanie konkursu, w którym udział wzięło 13 osób. Pierwsze miejsce zajęła Julia Drąg z klasy 2bTG, drugie - Marta Zabrzańska również z klasy 2bTG, natomiast miejsce trzecie ex aequo zajęli uczniowie klasy 2cTG: Angelika Krentusz, Martyna Marcol i Antoni Moskwa. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a pierwsze trzy miejsca nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i planujemy kontynuację konkursu w kolejnych latach.

Ilona Herman i Alicja Brzózka


Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych

22 kwietnia 2021r uczniowie klas logistycznych wzięli udział on-line w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych.

Celem Wirtualnego Festiwalu było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarze szeroko rozumianej logistyki, zawodów takich jak magazynier, administrator, planista transportu. Ważnym elementem Festiwalu było także przekazanie wiedzy uczniom w ramach doradztwa zawodowego, jak planować swoją ścieżkę zawodową , jak odnaleźć się na rynku pracy i znaleźć pracę marzeń, ale także jak przygotować się do rozmów rekrutacyjnych.

Podczas Festiwalu uczniowie mieli możliwość kontaktu z profesjonalnymi trenerami Akademii Umiejętności Eurocash, którzy posiadają ponad 20 letnie doświadczaniem zawodowym w branży FMCG. Było to także spotkanie z praktykami w obszarze logistyki, którzy dysponują szeroką wiedzą fachową

logo.png


AVE_trans_mixpics.jpg

15 kwietnia to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LOGISTYKI.

Inicjatorem odbywającego się od 2008 roku Dnia Logistyki jest Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL). 

Jego zamierzeniem od samego początku było zachęcenie firm do organizowania "drzwi otwartych" i pokazów techniki logistycznej "na żywo". Co roku, zawsze w tym samym dniu - 15 kwietnia liderzy rynku zapraszają do zwiedzania konkretnych obiektów, aby w ten sposób młodzi pasjonaci logistyki mogli zapoznać się ze specyfiką procesów logistycznych.

Niestety, z powodu zagrożenia epidemiologicznego wszystkie wydarzenia, podobnie jak w ubiegłym roku zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Nietypowy czas - inna forma przekazu, ale efekt podobny - zachęcenie osób, które na co dzień znają logistykę od strony teoretycznej, do zapoznania się z nią w formie praktycznej.

Celebrując DZIEŃ LOGISTYKI zorganizowano liczne wirtualne wydarzenia. I tak np. Wyższa Szkoła Logistyki położyła nacisk na spotkania z cyklu Logmeeting ( Sztuczna inteligencja w logistyce, Globalne standardy zmieniają świat i mające się dopiero odbyć Cyfrowa (r)ewolucja logistyki). Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Katedra Logistyki Ekonomicznej zorganizowała obchody w formie trzech wydarzeń online. Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia na: https://www.ue.katowice.pl/studenci/aktualnosci/article/supply-chain-day-2021.html 

  Nauczyciele Zespołu Przedmiotowego Logistyków wzięli udział w niektórych z wyżej wymienionych wydarzeń.

Najbliższe ważne dni związane z logistyką:

Polski Kongres Logistyczny e-LOGISTICS 2021, 19-20.05.2021 r.

Dzień Spedytora 23.05.2021 r.

logistics1.jpg


Warsztaty on line z Excela

W dniach 23-24 marca zainteresowani uczniowie klas trzecich mieli okazję wziąć udział w warsztatach z Excela prowadzonych przez studentów uczelni wyższych w ramach projektu Junior Top Young. Była to kolejna okazja zdobywania i doskonalenia konkretnych umiejętności wykorzystania arkusza kalkulacyjnego w logistyce.

excel-5963669_640.png


transportation-4506971_640.jpg

Szkolny konkurs dla „ Młodych logistyków”

Uczniowie klas drugich Technikum w czerwcu mają swój pierwszy egzamin zawodowy z kwalifikacji „ Obsługa magazynów”. Nauka zdalna trochę utrudnia przygotowania do tego ważnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nie poddajemy się jednak. Zgodnie z zasadą „ potrzeba matką wynalazku” od grudnia w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 16.00 chętni uczniowie poświęcają swoje wolne popołudnie i rozwiązują zadania kształcąc jednocześnie swoje kompetencje zawodowe, matematyczne i logicznego myślenia.

Uczniowie są na półmetku. Zbierają punkty za poprawnie rozwiązane zadania. W czerwcu wybierzemy najlepszych młodych logistyków w kategorii klas drugich po szkole gimnazjalnej.


Konkurs „Wygraj praktykę absolwencką z SACHS TRANS”

Dnia 1 lutego firma Sachs Trans startuje z konkursem pt.: „Wygraj praktykę absolwencką z SACHS TRANS”.
Przedmiotem konkursu jest możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu w dziale spedycji SACHS TRANS International,

w okresie wakacyjnym, przez osobę, która z sukcesem przejdzie przez etapy rekrutacyjne.

1. Pierwszy etap – przesłanie CV i listu motywacyjnego.
2. Drugi etap – zadanie konkursowe.
Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, spełnić jego warunki, a następnie złożyć aplikację

za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: rekrutacja@sachstrans.pl .

Zebrane aplikacje zostaną poddane rzetelnej analizie i wyłonieni kandydaci do drugiego etapu.
Kilka słów o stażu…
Staż ma na celu przygotowanie osoby do pełnowymiarowej i profesjonalnej pracy w dziale spedycji.

To możliwość poznania branży od podszewki, dla osób, które nie posiadają doświadczenia zawodowego, ale mają

predyspozycje, umiejętności i wykształcenie umożliwiające jego zdobycie.

Firma Sachs Trans zapewnia ze swojej strony wsparcie doświadczonych pracowników z dziedziny transportu i spedycji.

online-staz_spedycja-21.jpg

XV Forum Nauczycielskie organizowane przez WSL

26 lutego 2021r. nauczyciele Zespołu Przedmiotowego Logistyków wzięli udział w Forum Nauczycielskim organizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Forum to spotkanie nauczycieli kształcących w zawodach technik logistyk oraz technik spedytor. Jego celem jest szukanie sposobów na podnoszenie jakości kształcenia logistycznego w szkołach ponadpodstawowych. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, integracji oraz zapoznania się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

W ramach I bloku – WIEDZA I ROZWÓJ wykładowcy Uczelni wspólnie z praktykami biznesu przedstawili tematy ważne dla branży TSL (cyfryzacja w logistyce – cyfrowa inteligencja w łańcuchach dostaw, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość intralogistyki; system transportowy i celny UE – nowe wyzwania, rozwój i inteligentne rozwiązania) oraz omówili najważniejsze trendy (globalne zakupy on-line i logistyka e-commerce)

W ramach II bloku - WARSZTAT I NARZĘDZIA uczestnicy otrzymali wiedzę na temat narzędzi pomagających w codziennej pracy dydaktycznej ( symulacje biznesowe w branży transportowej, Internetowa Szkoła Logistyki ISLog, zasoby i technologia MS Teams).

Więcej informacji w linku




"Systemy RFID i RTLS w magazynowaniu i transporcie"

16 lutego 2021r. uczniowie klas trzecich technikum mieli okazję uczestniczyć w wykładzie on-line organizowanym przez Akademię WSB. Wykładowcy zapoznali uczniów z ofertą edukacyjną uczelni i zaprezentowali zastosowanie systemów identyfikacji wykorzystujących technologię radiową. Zaprezentowano rodzime polskie rozwiązania i porównano je do już funkcjonujących na rynkach europejskich. Zwrócono uwagę na przyszłość systemów RFID, które zastąpią powszechnie stosowane kody kreskowe. Była to ciekawa lekcja a wykładowcy chętnie odpowiadali na pytania.


Od sportu do sprzedaży - wywiad z Krzysztofem Sobolewskim

Spotkanie on Line z Krzysztofem Sobolewskim – Procourment Director CEVA Logistics w ramach projektu Junior Top Young 23 listopada miało miejsce spotkanie z Krzysztofem Sobolewskim zajmującym się zakupami – kontraktacją dostawców - w krajach Europy Wschodniej. Wysokiej rangi specjalista w dziedzinie zakupów opowiadał o swojej karierze zawodowej i pasjach. 

Jako młody człowiek marzył o tym, by swoją przyszłość związać ze sportem, chciał być trenerem piłki nożnej. Życie potoczyło się jednak inaczej i tak po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej rozpoczął swoją przygodę z logistyką. Jak mówił nasz rozmówca trzeba mieć przygotowaną ścieżkę kariery, ale należy ją cyklicznie rewidować „dobry plan to podstawa sukcesu”. Według naszego prelegenta najważniejsze cechy dobrego lidera to wytrwałość, samozaparcie, chęć poznawania czegoś nowego, otwarty umysł, elastyczność, umiejętność dostosowywania się do realiów. Pracę w logistyce cechują: dynamika, brak rutyny, zmienność działań i zadań, duża ilość interakcji. Pan Krzysztof podkreślał przewagę jaką mają uczniowie technikum nad uczniami liceów zwracał jednak uwagę, aby wykorzystywać tą przewagę i nie osiadać na laurach

Wybrane opinie uczestników spotkania

„W miniony poniedziałek miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Sobolewskim-dyrektorem ds. zakupów. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom różnych szkół pracę w zawodzie logistyka. Wszyscy mogli zadawać pytania, które ich nurtowały, a pan Krzysztof starał się zaspokoić naszą ciekawość. Samo spotkanie trwało blisko 4 godziny, jednak czas ten minął bardzo szybko, gdyż rzeczy, o których mówił pan Krzysztof były ciekawe, a także sam zainteresowany opowiadał to z pasją, co na pewno sprawiło, że przyciągnął młodzież. Warto korzystać z tego typu wydarzeń, ponieważ można pogłębić swoją wiedzę, a także wyciągnąć wnioski, które w przyszłej pracy pomogą nam rozwiązać problemy, przed którymi staniemy.”

„Dzięki możliwości udziału w projekcie Junior Top Young poznaliśmy Pana Krzysztofa Sobolewskiego. Okazał się on bardzo barwną osobą, która poza swoją pracą ma wiele ciekawych zainteresowań. Odpowiedział na każde pytanie i były to odpowiedzi rozjaśniające dalszą drogę przez świat logistyki. Spotkanie z Panem Krzysztofem było bardzo pouczające i niezmiernie się cieszę, że mogłam wziąć w nim udział.”


V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej (V OOSL)

Komunikat Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej 

„W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, a także niepewnością co do formy pracy szkół w dniu przeprowadzenia zawodów , pragniemy poinformować, że zawody pierwszego stopnia V OOSL realizowane będą w szkołach, do których uczęszczają zgłoszeni uczestnicy w formie stacjonarnej lub zdalnej. Do Komisji Szkolnej, po uwzględnieniu przepisów prawa związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, należy decyzja, w jakiej formie zostaną przeprowadzone zawody (forma stacjonarna bądź online z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych)”.

O ostatecznej formie przeprowadzenia zawodów w naszej szkole członkowie Komisji Szkolnej zawodów I stopnia poinformują każdego uczestnika w osobnym e-mailu.

Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się 20 listopada 2020 r.

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 11.00.

Wszelkie informacje:

http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/



Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W tym roku szkolnym nie odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu z powodu pandemii koronawirusa

http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/ogolnopolska-olimpiada-logistyczna


ABC Logistyka

20 października 25 uczniów Korfantego wzięło udział w szkoleniu on line " ABC Logistyka" organizowanego w ramach programu Junior Top Young 100. Prowadzącymi byli młodzi profesjonaliści Junior Top Young 100 - absolwenci uczelni wyższych pracujący w zawodzie logistyka. Prelegenci przypomnieli uczniom zasadę 7R, istotę zarządzania logistycznego, łańcuch dostaw oraz pojęcie zapasu, magazynów, układów technologicznych magazynu i ich powiązania z rozmieszczeniem zapasów według metody ABC i XYZ. Obie metody zostały najpierw omówione teoretycznie z wykorzystaniem wzorów statystycznych a następnie praktycznie w arkuszu Excel z wykorzystaniem formuł logicznych. Uczniowie otrzymali zadania do rozwiązania i niezbędny instruktarz.

Dla uczniów starszych klas była to doskonała powtórka natomiast dla klas drugich nowe ciekawe doświadczenie uświadamiające związek teorii i praktyki. Prowadzący byli otwarci na pytania dotyczące zarówno tematu szkolenia jak i ich pracy zawodowej.

To pierwsze wydarzenie w ramach programu w obszarze szkoleń. Organizatorzy zapowiadają już kolejne - czekamy na szczegóły.


IMG_20201015_131638.jpg

Dzień Papieski

Logistycy włączyli się w szkolne obchody Dnia Papieskiego biorąc pod lupę pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II-go. Uczniowie obliczyli ile dni w każdym roku swojego pontyfikatu Święty Papież spędził na pielgrzymowaniu a było ich aż 819. Pielgrzymki - zagraniczne a było ich aż 104 w tym 8 do Polski oraz dodatkowo 145 podróży apostolskich na terenie Włoch - przybliżały Boga ludziom z całego świata a Jan Paweł II z różańcem w rękach i swoim mottem życiowym TOTUS TUUS Maryjo szedł przez życie dając nam wzór do naśladowania. Efektem pracy uczniów jest "niebiański plakat" w którym każda chmurka to jeden rok pontyfikatu.

Papiez_1.jpg


III EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH INTERDYSCYPLINARNYCH ZAWODÓW O TEMATYCE LEAN MANAGEMENT „OLEANPIADA”

Celem organizowanego wydarzenia jest szerzenie metodologii Lean Management wśród młodzieży poprzez edukację dostrzegania marnotrawstwa w swoim otoczeniu oraz naukę sposobów jego eliminacji. Interdyscyplinarne zawody „Oleanpiada”, zwane dalej Oleanpiadą, umożliwiają poznanie przez uczniów sposobów lepszej organizacji czasu pracy oraz samodyscypliny w działaniu, co może przyczynić się także do bardziej efektywnej nauki w szkole lub nauki do egzaminu maturalnego.

Do Konkursu zgłaszany jest zgłaszany Zespół w składzie pięciu członków.

Oleanpiada to interaktywne zawody złożone z dwóch niżej przedstawionych integralnych etapów. Na każdym etapie wszyscy Uczestnicy zobowiązani są do zapewnienia sobie urządzeń elektronicznych z działającym mikrofonem oraz kamerką:

I ETAP – QUIZ Etap weryfikujący przyswojoną w trakcie etapu przygotowania wiedzę z dziedziny Lean Management. Sprawdzenie Zespołów pod tym kątem przybierze formę interaktywnego quizu. Odbędzie się w dniu wydarzenia z wykorzystaniem platformy „Test portal”, każdy z uczestników otrzyma swój test składający się z 10-15 pytań i określony czas na jego rozwiązanie.

II ETAP - SYMULACJA Na tym etapie konkursu zadaniem uczestników będzie usprawnienie procesu produkcyjnego zgodnie z poznaną wcześniej metodologią. Zespoły zapoznają się z przebiegiem symulacji a następnie zaprojektują zmiany, które pozwolą zoptymalizować proces. Każda drużyna stanowi odrębny, konkurencyjny zespół specjalistów, którego zadaniem będzie zaprojektowanie możliwie najefektywniejszych rozwiązań zgodnych z japońską sztuką zarządzania. Prace zespołu przebiegać będą etapowo pod czujnym okiem specjalistów, na każdym z poziomów zadaniem uczestników będzie wdrożenie kolejnych kroków w procesie zgodnych z koncepcją Lean.

Zgłoszenia Zespołów w I turze rekrutacji będą trwały do 24.09.2020 r.

Więcej na https://www.facebook.com/events/493309984675586/



V Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistycznej

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Cele olimpiady

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego stawia sobie następujące cele organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej:

a) zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,

b) upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

c) poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka

W związku z zagrożeniem epidemicznym, pragniemy poinformować, że zawody pierwszego stopnia V OOSL realizowane będą w szkołach, do których uczęszczają zgłoszeni uczestnicy. Instrukcja przeprowadzenia zawodów będzie uwzględniała specyficzną sytuację i będzie dawała swobodę przeprowadzenia zawodów I stopnia w zgodzie z lokalnymi wymogami sanitarnymi każdej placówki. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zrealizować wszystkie etapy zawodów, spotkać się w Sopocie i wyłonić laureatów Olimpiady.

Regulamin oraz wszelkie informacje znajdują się pod adresem internetowym: http://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/


Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w projekcie: Junior Top Young- projekt dla uczniów szkół średnich –  II edycja

Program Junior Top Young to współpraca środowiska akademickiego, managerów i młodych profesjonalistów łańcucha dostaw.

Ma na celu przybliżenie uczniom szkół o profilach logistycznych szeroko pojętego świata łańcucha dostaw poprzez umożliwienie im uczestnictwa w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ich szkołach.

Celem jest zachęcenie zdolnych, młodych osób do podjęcia dalszej nauki na uczelniach wyższych i kształcenia się w kierunku swojej pasji.

Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2019/2020. Była to nowa inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Jest to program rozwojowy skierowany do uczniów szkół średnich, umożliwiający im kontakt z praktyką biznesową przekazywaną przez doświadczonych profesjonalistów branży. Oprócz wizyt specjalistów i menedżerów w szkołach, uczniowie mogą wziąć udział w konkursie „Logistyczne podchody”, który wymaga od nich kilkumiesięcznego zaangażowania i zespołowego (3-osobowo) rozwiązywania problemów w określonym czasie.

Wszystkie działania skierowane są na ucznia, aby wesprzeć go w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej tego, w którym kierunku chce się rozwijać. Uczniowie w grupach 2 osobowych piszą referaty na jeden z 3 tematów podanych przez organizatorów zgłębiając wybrane zagadnienia w fachowej literaturze, specjalistycznych czasopismach i na wybranych stronach internetowych - konkurs "GET TO THE TOP".

Program Junior Top Young jest jedną z inicjatyw, które swój początek mają w organizowanym przez PSML (Polish Supply Management Leaders) corocznym programie „Top Young 100” dla najlepszych i najbardziej aktywnych studentów w Polsce. Program Junior Top Young nie jest skierowany do studentów uczelni wyższych a skupia się na uczniach szkół średnich.

Więcej na:

https://topyoung100.pl/junior-top-young/

https://psml.pl/programy/junior-top-young/


Rok szkolny 2019/2020

Certyfikat udziału w projekcie "Logistyka dla technika"

Centrum Transferu Wiedzy Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie dziękuje za udział w organizowanym w roku szkolnym 2019/2020 cyklu webinarów "Logistyka dla technika" czego dowodem jest otrzymany certyfikat.

Z kolei nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju wraz z uczniami dziękują za udzielone wsparcie. Szczególnie zasoby z platformy ISLog – Internetowa Szkoła Logistyki okazały się wielką pomocą w nauczaniu zdalnym.
Internetowa Szkoła Logistyki ISLog została utworzona w odpowiedzi na akcję #uczzdalnie i #zostanwdomu. Z materiałów udostępnionych na platformie e-learningowej uczniowie mogli uczyć się on-line. Swoją małą cegiełkę dołożyli również nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 przesyłając tematy będące podstawą do opracowania zasobów (zawartych w e-szkoleniach: zarządzanie zapasami, zarządzanie magazynem, zarządzanie transportem).

Pobierz certyfikat


Zmiany związane z koronawirusem dotyczące  konkursów logistycznych

Komitet Główny XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu postanowił zakończyć tegoroczną olimpiadę bez przeprowadzenia etapu finałowego. Doceniając ogromny wysiłek, który uczniowie uczestniczący w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej włożyli w przygotowania i czas poświęcony przez nich na naukę, Komitet Główny postanowił przyznać uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału wszystkie uprawnienia przysługujące finalistom ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych organizowanych pod patronatem MEN.

W związku ze stanem epidemii w Polsce, termin X Konkursu Wiedzy Logistycznej ulega przesunięciu. Jeżeli zostanie ustalony nowy termin konkursu uczniowie zostaną poinformowani.


XIV Forum Nauczycielskie

Nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2, J. Chroń i M. Madera mieli możliwość uczestniczyć w XIV Forum Nauczycielskim zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Odbyło się ono 27 i 28 lutego 2020 roku.

Podczas tegorocznego Forum omawiane były zagadnienia związane z programem nauczania dla szkół ponadpodstawowych.

Forum to spotkanie nauczycieli kształcących w zawodach technik logistyk oraz technik spedytor. Jego celem jest szukanie sposobów na podnoszenie jakości kształcenia logistycznego w szkołach ponadpodstawowych oraz przekazywanie najnowszej wiedzy z zakresu logistyki.

Spotkanie trwało dwa dni i było okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowocześniejszymi trendami w branży.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 uczestniczyli w:

– warsztatach organizowanych przez firmy logistyczne i spedycyjne. Tematy warsztatów to min. "Technologie cyfrowe w nauczaniu logistyki - Interaktywny Magazyn oraz "Wymagania bezpiecznego przewozu towarów wysokiej wartości w porównaniu z wymaganiami klientów oraz założeniami określonymi przez standardy TAPA TSR2017 oraz ISO 28000"

– wykładach pracowników naukowych WSL i Instytutu Logistyk ii Magazynowania, np. "Marketingowe i logistyczne elementy obsługi klienta", który był wykładem inauguracyjnym.

– prezentacji projektu "Nie bądź dzik" realizowanego przez Raben Transport

Jedną z atrakcji Forum, była wizyta w Zajezdni Franowo. Jest to jedna z największych i najbardziej nowoczesnych zajezdni w Europie. Franowo jest również jedyną w Polsce całkowicie zautomatyzowaną zajezdnią.

Gościem specjalnym XIV Forum Nauczycielskiego WSL 2020 był generał Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM, który wygłosił wykład o przywództwie.

więcej na stronie WSL

IMG_20200227_110506.jpg     IMG_20200227_131530.jpg  IMG_20200227_110436.jpg


Konkurs - zaproszenie

Zapraszamy uczniów do udziału w Jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej, organizowanego przez Akademię WSB we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Celem tej cyklicznej inicjatywy jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz promocja kształcenia na kierunkach logistycznych i spedycyjnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniu 17 marca 2020 roku w Akademii WSB. Uczelnia jest wiodącym ośrodkiem akademickim, posiadającym m.in. uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Kształcenie menedżerów oraz inżynierów-specjalistów z zakresu logistyki, transportu, spedycji i handlu międzynarodowego odbywa się w oparciu o ścisłą współpracę z otoczeniem biznesowym, wykładowców-praktyków oraz doskonałą bazę laboratoryjną.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej na przestrzeni ostatnich lat na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń, w których uzdolnieni uczniowie mają możliwość weryfikacji swojej wiedzy z branży TSL, a jednocześnie rywalizują m.in. o Złoty Indeks Akademii WSB uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka, oraz o wysokie bonifikaty na studia inżynierskie na kierunku Logistyka w Akademii WSB za zajęcie II i III miejsca. W poprzednich edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej wzięło udział ponad 1600 uczniów z całej Polski.

Wysoki poziom merytoryczny X Jubileuszowego Konkursu Wiedzy Logistycznej gwarantuje Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą wybitni eksperci branży TSL, reprezentanci wiodących firm logistyczno-spedycyjnych oraz pracownicy Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB.

Zapisy u pani Jadwigi Chroń.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Zapraszamy Uczniów do udziału w Jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej, organizowanego przez Akademię WSB ( Wyższa Szkoła Biznesu) w Dąbrowie Górniczej) we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.

Celem tej cyklicznej inicjatywy jest wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz promocja kształcenia na kierunkach logistycznych i spedycyjnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniu 17 marca 2020 roku w Akademii WSB.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej to dla uczniów możliwość weryfikacji swojej wiedzy z branży TSL, a jednocześnie rywalizacja m.in. o Złoty Indeks Akademii WSB uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka, oraz o wysokie bonifikaty na studia inżynierskie na kierunku Logistyka w Akademii WSB za zajęcie II i III miejsca.

Wysoki poziom merytoryczny X Jubileuszowego Konkursu Wiedzy Logistycznej gwarantuje Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą wybitni eksperci branży TSL, reprezentanci wiodących firm logistyczno-spedycyjnych oraz pracownicy Katedry Transportu i Informatyki Akademii WSB.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej konkursu: http://www.wsb.edu.pl/KWL



Wyniki XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Ogłoszono ostateczną listę finalistów XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do finału zakwalifikowało się 59 osób, próg kwalifikacyjny wyniósł 32 punkty. Nasi uczniowie Artur Werner (38 pkt) i Agata Nowak (32 pkt) znaleźli się w gronie finalistów. Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych podopiecznych i składamy im gratulacje. 

Etap centralny odbędzie się w Poznaniu w Wyższej Szkole Logistyki 19.03.2020. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca 2020r.. 

Wyniki drugiego etapu dostępne są na stronie http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/1631

Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom i trzymamy za nich kciuki



XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - etap II

W Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się II etap XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej . 

Wzięło w nim udział 5 uczniów z Korfantego: Nicola Wojtas z klasy trzeciej oraz uczniowie klasy czwartej: Agata Nowak, Sebastian Kokoszka, Sebastian Kłos, Artur Werner. Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań w czasie 75 minut.

Święty Mikołaj krążył po szkole w której odbywała się olimpiada, rozdzielając słodycze i wprawiając wszystkich uczestników w dobry nastrój. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów 


Wyniki IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

15 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, której organizatorem jest Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny.

W zawodach wzięło udział 32 uczniów z klas II, III, IV technik logistyk.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły:

Agata Nowak i Artur Werner z klasy IVb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!


   9 edycja Ligi Młodych Logistyków

Zapraszamy wszystkich miłośników logistyki do udziału w 9 edycji Ligi Młodych Logistyków.

Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Kolegium Zarządzania. Przygotowaniem 

i przebiegiem Konkursu zajmuje się komitet organizacyjny złożony z członków Naukowego Koła Logistyki DIALOG, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej w Kolegium Zarządzania.

Do Konkursu szkoła może zgłosić 2 zespoły trzyosobowe.

W celu wyłonienia w/w zespołów zostaną przeprowadzone eliminacje wśród osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa 

w Konkursie. Termin eliminacji szkolnych zostanie podany w terminie późniejszym.

Konkurs składa się z dwóch etapów które odbywają się w formie rywalizacji zespołowej:

eliminacje (polegają na rozwiązaniu zadań online przez cały zespół (test na platformie elektronicznej) i odbędą się 

19 grudnia 2019 roku w godzinach 11:00 – 11.30  (jedynie w tych godzinach na platformie będzie dostępny test dla uczniów )

Eliminacje mają formę testu jednokrotnego wyboru. Pytania będą teoretyczne i praktyczne. Czas rozwiązania całego testu to 30 minut. Test będzie składał się z 30 pytań teoretycznych oraz dwóch pytań praktycznych.

finał Konkursu odbędzie się w dniu 27 marca 2020 roku o godzinie 09:00 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 5, 40-001 Katowice.

Etap finałowy składa się z dwóch części. Pierwsza część będzie polegała na indywidualnym rozwiązaniu arkusza 

z zadaniami zamkniętymi. Każdy członek zespołu będzie rozwiązywał test indywidualnie. Druga część finału składa się 

z przedstawienia zespołowo prezentacji.

Więcej na:

www.nkl.ue.katowice.pl                   www.facebook.com/NKLDialog

logo_lml.png


IX edycja Olimpiady Logistycznej MWSLiT

Wszystkich pasjonatów logistyki zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Logistycznej, której organizatorem jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu (MWSLiT).

Niezbędnym warunkiem udziału w Olimpiadzie jest rejestracja na platformie konkursowej www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu oraz akceptacja Regulaminu Olimpiady.

Każdy uczestnik Olimpiady otrzymuje indywidualny login z hasłem aktywującym oraz, po zalogowaniu się na platformę, informację o możliwości zmiany loginu i hasła.

Patronat merytoryczny nad Olimpiadą Logistyczną sprawuje The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK) – Polska: organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży TSL, której celem jest propagowanie, wspieranie wiedzy, nauki o logistyce i transporcie.

Olimpiada składa się z trzech, następujących po sobie etapów:

I etap - wirtualny, odbywający się na platformie konkursowej ( 12.11.2019r. – 16.02.2020r. ),

polega na rozwiązaniu na platformie konkursowej testu składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Do następnego etapu zakwalifikują się osoby, które udzielą min. 50% poprawnych odpowiedzi. Informację o liczbie zdobytych punktów oraz o czasie wykonanych zadań uczestnik otrzyma po zakończeniu testu, na wskazany przy rejestracji adres mailowy.

II etap - wirtualny, odbywający się na platformie konkursowej ( 25.02.2020r. – 22.03.2020r.),

polega na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Do ostatniego, finałowego etapu zakwalifikują się osoby, które udzielą min. 60% poprawnych odpowiedzi. Informację o liczbie zdobytych punktów oraz o czasie wykonanych zadań uczestnik otrzyma po zakończeniu testu na wskazany przy rejestracji adres mailowy.

III etap finałowy - odbywający się w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu ( 02.04.2020r. )

odbywa się w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu, składający się z dwóch pisemnych części:

pierwsza część polega na rozwiązaniu przez uczestnika przedstawionego problemu logistycznego,

druga część polega na uzasadnieniu wybranego przez siebie rozwiązania.

Więcej na: https://olimpiadalogistyczna.mwsl.eu



IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno – Logistyczna – etap szkolny

Dnia 15.11.2019 r. odbył się etap szkolny IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, której organizatorem jest Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny. W zawodach wzięło udział 32 uczniów z klas II, III, IV technik logistyk.

Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań. Obejmował m.in. następujący zakres zagadnień: pojęcia dziedziny transportu i spedycji, fazy procesu transportowego, technologia transportowa i magazynowa, organizowanie przewozów.

Ogłoszenie wyników 30 listopada 2019 r. Trzymamy kciuki!


Wyniki etapu szkolnego XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczne

Poznaliśmy wyniki szkolnego etapu XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Spośród 40 uczestników z Korfantego do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 5 uczniów:  z klasy IV technika logistyka: Agata Nowak,  Sebastian Kłos, Sebastian Kokoszka i Artur Werner oraz z klasy III technikum - Nicola Wojtas. W tym roku granica kwalifikacyjna została podniesiona do 24 punktów tym samym wzrosła trudność zakwalifikowania się do dalszych etapów.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy powadzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się już 6.12.2019 roku.


Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - etap szkolny

23 października 2019r. odbył się etap szkolny XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Wzięło w niej udział 40 uczniów naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartej Technikum logistycznego. Jak co roku uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Za udzielenie błędnej odpowiedzi przysługiwały punkty ujemne. 

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!

IMG_2600.JPG IMG_2599.JPG


Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Zapraszamy do udziału w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Etap szkolny odbędzie się 04 października 2019r. (po raz pierwszy na urządzeniach mobilnych). W I etapie Olimpiady zadaniem uczniów jest rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru (25 pytań) w czasie 40 minut.

Zapisy do 02 października 2019r. u p. Jadwigi Chroń

Więcej na stronie:

http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/xii-edycja-162...

banner2019big-8ebaab58.jpg


IV Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Adresatami olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia oraz uczniowie dotychczasowych klas szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier-logistyk.

I etap: do dnia 4 października 2019 r. prosimy o dokonanie zgłoszenia; 

Osoba odpowiedzialna za organizację i przeprowadzenie etapu szkolnego mgr M. Madera.

II etap: indywidualne zapisy uczestników do 17 października 2019 r. Zgłoszenia dokonuje indywidualnie uczeń ( po otrzymaniu kodu szkoły i linku),jeśli jest pełnoletni, lub opiekun w przypadku uczniów niepełnoletnich. Formularz do zapisów indywidualnych będzie dostępny wyłącznie dla uczniów szkół zgłoszonych w pierwszym etapie zapisów.

Więcej informacji na stronie: www.ekonom.ug.edu.pl/web/osl



Rok szkolny 2018/2019

Warsztaty na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Dnia 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy IV technik logistyk byli gośćmi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Brali udział w dwóch z czterech wydarzeń w ramach imprezy o zasięgu europejskim, która nazywała się:

Dzień Łańcucha Dostaw, 11 kwietnia 2019 r. Supply Chain Day, April 11-th, 2019

Pierwszy warsztat „Przepływ materiałów oraz informacji w procesie produkcyjnym. Wykorzystanie narzędzi Lean w usprawnianiu procesów w łańcuchu dostaw” był adresowany przede wszystkim do studentów kierunku: Logistyka. Nasi uczniowie, jak zwykle, bez kompleksów świetnie odnaleźli się we współpracy ze studentami drugiego roku.

Warsztat przeprowadzany był w formie gry symulacyjnej,przez Pana mgra inż. Roberta Jękota oraz Panią mgr Patrycję Lewandowską z firmy Nexteer. Opiekę merytoryczną sprawowała Pani mgr Anna Ossowska, Dyrektor Łańcucha Dostaw firmy Nexteer, członkini Rady Programowej Kierunku Logistyka na Wydziale Zarządzania.

Warsztat Akademia TransEdu: 4.0 - to drugie wydarzenie w ramach Dnia Łańcucha Dostaw, w którym uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Prowadzony był przez Pana Bogumiła Paszkiewicza, TransEdu Project Managera.

Więcej na www.ue.katowice.pl/scd

Zachęcamy też do zajrzenia na europejska stronę tego wydarzenia 

IMG_20190411_125120.jpg


III Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna - Sopot 2019

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV b T Kamil Chromik znalazł się wśród najlepszych w Polsce-wśród 30 finalistów Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej. Zawody finałowe odbyły się 05.04.2019 r. w Sopocie.

Uczestnicy Olimpiady mieli również możliwość wzięcia udziału w imprezach towarzyszących finałowi. Organizatorzy pokazali, co naprawdę znaczy planowanie w logistyce.

Wszytko tak jak było zaplanowane zostało zrealizowane na czas; niczym w systemie just in time.

Uczestnicy Finału już przed przyjazdem do Sopotu otrzymali dokładny plan pobytu wyliczony co do minuty! Podczas rejestracji jeszcze raz zapoznali się z Programem zawodów finałowych. Dzięki temu każdy mógł się przyczynić do sukcesu, jakim było zrealizowanie tak wymagającego przedsięwzięcia / rejestracja, zakwaterowanie, posiłki, wyjazdy na 2 wizyty studyjne, warsztaty, wykłady, przejazdy w godzinach szczytu w Trójmieście i uwzględnione oczywiście kongestie transportowe. No i jeszcze, czego nie mogło zabraknąć, zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem.

Na szczęście zarówno Organizatorzy jak i uczestnicy (najlepsi z najlepszych) wiedzieli co to znaczy LOGISTYKA i jak ważne jest działanie zgodnie z planem, żeby osiągnąć sukces.

Bez dobrej organizacji i zdyscyplinowanych uczestników nie byłoby to możliwe.

No, a wizyta studyjna w Terminalu kontenerowym DCT Gdańsk (ang. Deepwater Container Terminal) to prawdziwe przeżycie! Załadunek i rozładunek jednocześnie z jednostki oceanicznej tysięcy kontenerów to logistyczny majstersztyk.

IMG_20190405_125520.jpg

IMG_20190405_133452.jpg

Wycieczka przedmiotowa Logistyków do FCA Poland w Tychach

W dniu 26 marca 2019 roku Logistycy z klasy IbT i IIcT uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie FCA Poland S.A. Tychy. Firma produkuje samochody osobowe Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon oraz Ford K. Obecnie FCA Poland jest w Polsce największym producentem samochodów i czołowym ich eksporterem. Młodzież przed rozpoczęciem zwiedzania została przeszkolona przez pracowników z zakresu BHP poruszania się po zakładzie. W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się z organizacją procesów produkcyjnych, zasadami pracy, wynagradzania, perspektywami firmy i możliwościami podjęcia pracy. Mieli również okazję naocznie zobaczyć na czym polega just in time oraz zobaczyć nowoczesne wyposażenie magazynowe i produkcyjne. Była to ciekawa lekcja  dla uczniów, którzy mogli zobaczyć jak teoria łączy się z praktyką.



Wycieczka do Firmy SACHS TRANS w Radlinie

Dnia 19 marca 2019 r. uczniowie IV klasy technik logistyk mieli przyjemność gościć w firmie Sachs Trans, której siedziba mieści się w Radlinie. Wycieczka odbyła się w ramach Umowy Partnerskiej podpisanej pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 oraz przedstawicielami firmy SACHS TRANS INTERNATIONAL.

Celem wycieczki było między innymi zapoznanie się z funkcjonowaniem firmy z branży TSL. Uczestnicy wycieczki poznali historię i przedmiot działalności firmy Sachs Trans International. Mieli również możliwość bezpośredniego podglądnięcia w jaki sposób organizuje się spedycję z podziałem na kraje, regiony czy rodzaje zleceń spedycyjnych (całopojazdowe lub drobnicowe). Mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu transportu międzynarodowego, którą zdobyli w szkole. Podczas konkursów przygotowanych przez pracowników firmy zmierzyli się z realnymi problemami, przed którym stoi spedytor podczas organizowania procesu transportowego takimi jak np. przepisy z zakresu czasu pracy kierowców. Znajomość tych przepisów okazała się dla naszych uczniów przysłowiową „bułką z masłem”. Uczniowie oglądali środki transportu, z różnego typu naczepami. Mogli również sami wejść do określonego typu naczepy, zapoznać się z jej wymiarami i sposobami zabezpieczania ładunku. Warto dodać, za co bardzo dziękujemy, że firma Sachs Trans sfinansowała uczestnikom wycieczki połowę kosztów transportu. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki.

54417740_1450265008448709_8345135225793150976_n.jpg


Młodzi Logistycy z KORFANTEGO w złotej dziesiątce logistyków w Polsce

12 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje centralne IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Konkurs jest organizowany corocznie przez Akademię WSB. Uczestnikami są uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego reprezentowali: Łukasz Fukała, Kamil Chromik i Stanisław Korol z klasy IV BT oraz Bartosz Kołeczko, Agata Nowak i Artur Werner z klasy III BT. Artur Werner zajął 6 miejsce w kraju. Gratulujemy Arturowi wspaniałego sukcesu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Henryk Turoń

25b2916b5c49db617f52fa5ea48efee7.jpg


Międzyszkolny konkurs „ABC Logistyki”

10.04.2019 roku o godzinie 10.00 Zespół Szkół nr 6 w Tychach serdecznie zaprasza uczniów klas I – IV szkół ponadgimnazjalnych na konkurs logistyczny. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik logistyk.

Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowania problematyką logistyki. Konkurs odbywa się indywidualnie.

Charakter konkursu: konkurs jest dwuetapowy

I etap: test

II etap: zadania otwarte

Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie.

Zapisy przyjmuje i informacji szczegółowych udziela p. Barbara Berit.



ZNAMY JUŻ WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

7 lutego 2019 r. zakończyły się eliminacje szkolne IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Corocznie konkurs jest organizowany przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Celem współzawodnictwa przyszłych logistyków i spedytorów jest pogłębianie wiedzy i umiejętności z branży TSL oraz wymiana doświadczeń.

Do eliminacji centralnych zakwalifikowali się: Łukasz Fukała, Kamil Chromik i Stanisław Korol z kl. IV B T oraz Bartosz Kołeczko, Agata Nowak i Artur Werner z kl. III B T. W tych eliminacjach najlepszym Logistykiem KORFANTEGO okazał się Kamil Chromik z kl. IV B T. Gratulujemy młodzieży wspaniałego sukcesu i życzymy zajęcia najwyższych miejsc w finale, który odbędzie się 12 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej.

Henryk Turoń

unnamed_10.2.19_r..jpg


Technikum Logistyczne w Jastrzębiu-Zdroju wyróżnione przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu

Młodzi Logistycy z Jastrzębia-Zdroju mają kolejny powód do dumy. Dyrektor szkoły mgr Ewa Mentel otrzymała z rąk, Kierownika jednostki certyfikującej European Logistics Association Instytutu Logistyki i Magazynowania, Pana Zbyszka Krojenki Promesę certyfikacyjną, która zaświadcza, że logistycy z Technikum w Jastrzębiu-Zdroju kształcą się według najwyższych standardów europejskich. Uzyskanie przez ucznia wyniku większego niż wynik graniczny ( określony przez krajową jednostkę certyfikującą ) z egzaminów państwowych potwierdzających kompetencje zawodowe Technik logistyk upoważnia do uzyskania certyfikatu: Candidate EUROPEAN JUNIOR LOGISTICIAN

certyfikat


Kolejne sukcesy Młodych Logistyków z Korfantego

Komitet Organizacyjny III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej 30 listopada 2018 r. ogłosił listy olimpijczyków z poszczególnych szkół, którzy zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych. Z Korfantego sukces odniosło 6 Uczniów. Gratulujemy Młodzieży wspaniałego sukcesu i życzymy równie dobrych wyników w drugim etapie, które zapewnią Im awans do eliminacji centralnych w Sopocie. W załączeniu list gratulacyjny Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Henryk Turoń

lista zakwalifikowanych osób


Etap szkolny III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej

Dnia 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 11.00 w auli szkoły odbyły się zawody I-go stopnia (etap szkolny) III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

W zawodach wzięło udział 29 uczniów klasy II – IV technik logistyk. Uczestnicy poddawani byli sprawdzianowi w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań w czasie 25 min.

Wyniki zawodów I-go stopnia oraz ogłoszenie przez Komitet Główny osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia nastąpi do 30 listopada.

IMG_0266.JPG

IMG_0263.JPG


Praktyczna lekcja logistyki produkcji na najwyższym poziomie

W dniu 29 października 2018 roku klasa II B T uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie FCA Poland S.A. Tychy. Firma produkuje samochody osobowe Fiat. Młodzi Logistycy zostali zapoznani przez pracowników z organizacją procesów produkcyjnych. Efektywność rozwiązań organizacyjnych zaprezentowano młodzieży w halach produkcyjnych, gdzie nastąpiło łączenie teorii z praktyką. Młodzież obserwowała procesy produkcyjne, oceniała wzajemne powiązania pomiędzy procesami technologicznymi i logistyką produkcji. Doskonałość organizacji procesów produkcyjnych była widoczna na każdym etapie procesu produkcyjnego. Niemałe wrażenie wywarło wyposażenie hal produkcyjnych umożliwiające automatyzację procesów technologicznych i ograniczanie do minimum transportu międzyoperacyjnego. Uczniowie klasy II B T wykazali się dużą spostrzegawczością co zaowocowało stawianiem przewodnikom różnorodnych pytań. Podsumowanie lekcji logistyki produkcji w zakładzie produkcyjnym nastąpiło na zajęciach teoretycznych w szkole.

Henryk Turoń

DSCN03361.JPG


XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

4 października 2018r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, która jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie olimpiad tematycznych i turniejów związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Do etapu szkolnego przystąpiło 28 uczniów z klas II, III i IV technika-logistyki. Do drugiego etapu, który odbędzie się 07 grudnia, zakwalifikował się uczeń klasy III ROBERT GÓRCZYŃSKI. Gratulujemy i życzmy powodzenia na kolejnych etapach.


Wycieczka do Browaru w Żywcu

Uczestnicy wycieczki zapoznali się z procesem produkcji, rozlewu i dystrybucji  piwa. Poznali historię browaru oraz współczesną logistykę. Dodatkową atrakcją była możliwość gry w kręgle i degustacja soków.

Wycieczka do "Havi Logistics"

21 marca 2018 roku uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej. Odwiedzili Centrum Dystrybucji "Havi Logistics" w Tychach.  Jest to wyłączny dystrybutor dla sieci  restauracji McDonald's oraz stacji paliw BP i Shell. Uczniowie mieli możliwość poznania struktury działalności firmy oraz pracy magazynu. Praktycznie mieli okazję docenić znaczenie zarządzania jakością.

Wizyta na Politechnice Śląskiej

20 marca 2018 roku uczniowie klas drugich i czwartych odwiedzili Wydział Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Zobaczyli okazały budynek, zaplecze dydaktyczne oraz laboratoria. Wzięli udział w dwóch wykładach dotyczących wyglądu opakowań i sposobu postępowania ze zużytymi opakowaniami. Młodzi logistycy zostali zapoznani ze specjalizacjami na kierunku Transport. Była to okazja do zdobycia informacji na temat rekrutacji i studiowania na śląskiej uczelni. Wyjazd mógł przyczynić się do podjęcia decyzji związanej z wyborem kierunku studiów.

Dzień otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego

Uczniowie Korfantego uczestniczyli w  dniu otwartym  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.  Zwiedzili budynek Uniwersytetu i wzięli udział w panelu dyskusyjnym na uniwersyteckiej auli.  Uczestniczyli w wykładzie dra Sebastiana Twaroga "Nawarzyłeś sobie piwa - to sam je sobie wypij" połączonego z grą logistyczną i prezentacją kierunków logistycznych. 

Marzec - miesiąc  konkursów logistycznych

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych reprezentowali Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. VIII edycja odbyła się 8 marca 2018 roku w siedzibie uczelni. Wzięli w niej udział uczniowie, którzy kształcą się w zawodach branży TSL m.in. technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali.  Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Izabela Kowalska, Błażej Aleksandrzak, Michał Urbaniak,  klas trzecich Paulina Tańska,  Stanisław Korol oraz  Sebastian Kokoszka z klasy drugiej. Błażej  Aleksandrzak zajął 19 miejsce w kraju.

9 marca 2018 roku w Rybniku odbyły się zawody II stopnia II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej i czwartej:  Paulina Tańska, Stanisław Korol, Łukasz Białek.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 

W czwartek 7 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość miała miejsce Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wyróżnienie z rąk Śląskiego Wicekuratora Dariusza Domańskiego otrzymał między innymi Stanisław Korol z klasy III b T.

Staże w ramach programu Erasmus +

W kwietniu 2017 roku dla 31 osobowej grypy stażystów Dwójki zakończyły się praktyki w niemieckim mieście Chemnitz. Dwutygodniowe staże w ramach Programu Erasmus+ były dla uczniów klas ekonomicznych, gastronomicznych i logistycznych okazją do doskonalenia języków obcych oraz szansą zdobycia nowych doświadczeń zawodowych.

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

7 kwietnia 2017 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w tym Przemysław Tomica, uczeń naszej szkoły, który zajął II miejsce, otrzymali indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz staże i nagrody finansowe.

Liga Młodych Logistyków

16 marca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zespołowo, w składzie: Kamil Chromik, Kamil Kolski i Artur Owczarzy zajęli I miejsce w Lidze Młodych Logistyków, ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny  w Katowicach.

Finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

3 marca 2017 roku odbył się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do finałowej rozgrywki przystąpiło 60 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie ośmiu tysięcy uczniów. Naszą szkołę reprezentował Przemysław Tomica.  Awans do finału to ogromne osiągnięcie. Wszyscy finaliści uzyskali zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Konkurs w ramach projektu Trans Tracking MVP

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu Trans Tracking MVP przez firmę Trans.eu. Organizatorem Konkursu był Logintrans Sp. z o.o. z Wrocławia we współpracy z przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jako Współorganizatora. Konkurs był organizowany w celu opracowania i zaprezentowania przez Uczestników nowatorskiego pomysłu dotyczącego poprawy bezpieczeństwa drogowego. Co ciekawe, uczestnikami byli zarówno uczniowie technikum i liceum ale także studenci. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny, których członkowie są uczniami klas logistycznych.Jedna z naszych drużyn, w składzie::Szymon Jankowski III c T, Alex Carbogno – Barnabe III c T, Paulina Chmiel II b T została wyróżniona za projekt "Projekt Intelligent system assistance driver" czyli inteligentny system wspomagania kierowcy. Jury Konkursu postanowiło nieoczekiwanie wręczyć również wyróżnienie uczennicy: Magdalena Zozworek z klasy II c T za aktywność podczas zadawania pytań i przebiegu całego Konkursu.

Galeria zdjęć

Wybrane sukcesy logistyczne

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej -  Błażej Aleksandrzak - 19 miejsce w kraju 
  • II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej - uczeń Przemysław Tomica
  • I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Ligi Młodych Logistyków - zespołowo: Kamil Chromik, Kamil Kolski, Artur Owczarzy
  • zakwalifikowanie się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - laureat Przemysław Tomica
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Logistyka po angielsku"  - uczennica Sylwia Brączek
  • I miejsce i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej - uczniowie: Sylwia Brączek oraz Dominik Przybylski 
  • zakwalifikowanie się do finału centralnego Olimpiady Logistycznej - uczennica: Sylwia Brączek 
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Promotor zawodu – bezpieczna praca” - za film pt. „Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie logistyka” - uczniowie: Łukasz Bara, Damian Rduch, Martyna Wawreczko 
  • zakwalifikowanie się do etapu centralnego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – uczniowie: Sylwia Brączek T , Damian Rduch
  • zakwalifikowanie się do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej: Sylwia Brączek, Maciej Adamski, Kacper Caniboł