Aktualności Galeria Redakcja Kontakt

Podstawowe informacje o egzaminie zawodowym

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe zwany egzaminem zawodowym jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu. Te wiadomości i umiejętności  określone zostały w standardach wymagań.

Egzamin zawodowy składać się będzie z II etapów.

Ø             Etap pisemny jest przeprowadzany w formie testu i składa się z dwóch części, podczas których zdający rozwiązuje:

- w części pierwszej - zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w danym zawodzie,

- w części drugiej - zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności związane z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą.

Ø             Etap praktyczny polega na wykonaniu zadania egzaminacyjnego, sprawdzającego praktyczne umiejętności z zakresu kwalifikacji w danym zawodzie.

Rozwiązanie zadań nie będzie wymagało zastosowania komputera

na stanowisku zdającego, z wyjątkiem zawodów: technik informatyk, fototechnik, technik mechanik okrętowy i technik rachunkowości. Ze względu na stosowanie obecnie w szkołach różnego oprogramowania, wszystkie części pracy egzaminacyjnej trzeba będzie wykonywać tradycyjnymi metodami (z ew. użyciem kalkulatorów).

Technik ekonomista

Technik żywienia i gospodarstwa domowego

Kucharz małej gastronomii