Spotkanie z Panią Dyrektor Anną Musiolik

50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego to wyjątkowe wydarzenie. Mnóstwo wspomnień i wzruszeń dla tych, którzy Ją tworzyli, kształtowali, zmieniali. Co jednak znaczą minione lata dla obecnych uczniów, którzy mają dopiero po 16, 17, 18… lat? Mimo że dopiero tworzą najnowszą historię szkoły, pragną poznać jej przeszłość, ludzi, którzy są z nią związani najdłużej. Z tej ciekawości zrodził się pomysł dotarcia do Legendy Szkoły, pierwszej dyrektorki Anny Musiolik. To były niecodzienne odwiedziny. Grupa uczniów wysłuchała wspomnień naszej nestorki i uwieczniła to wydarzenie. Wywiad przeprowadziły uczennice z klasy humanistycznej, a całość sfotografowali i nagrali uczniowie z klasy Technik fotografii i multimediów. Pani Dyrektor opowiadała o trudnych początkach szkoły, brakach lokalowych i kadrowych, problemach z budową, a wreszcie, z wyborem patrona. Podczas spotkania uczniowie wręczyli Pani Dyrektor zaproszenie na uroczystość 50-lecia, a także grafikę szkoły wykonaną przez uczennicę Amelię Bienicką. Te wzruszające momenty z pewnością na długo pozostaną w pamięci zarówno Pani Dyrektor, jak i uczniów.

W spotkaniu wzięli udział: Julia Porochońska, Julia Gazur, Dominika Greń, Marlena Misik, Laura Śleszyńska i Jakub Trzciński

Żaneta Wiercioch

Jubileuszowe wydarzenia sportowe

- Integracja klas pierwszych na sportowo,

- Październikowy Rajd Rowerowy,

- Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym,

- Walentynki na sportowo

Jubileuszowy Dzień Języków Obcych

27.09.2023 był w "Korfantym" dniem zdominowanym przez języki obce. Organizatorzy: P. Aneta Cholewa, P. Kinga Głowacka, P. Kinga Nikiel oraz P. Katarzyna Jargiłło przygotowały obchody tego dnia z pomocą uczennic 2ALO Laury Foltyn, Kaliny Adamus i Martyny Boruch.

Klasy starsze mogły skorzystać z aplikacji, by sprawdzić swoją wiedzę, natomiast klasy pierwsze i drugie wzięły udział w rywalizacji składającej się z trzech aktywności: zgadnij jaki to język w holu szkoły, pokoloruj i stwórz sznur z flag europejskich w auli oraz zagraj w quiz w nowoczesnej pracowni językowo-informatycznej. Zaangażowanie uczniów było ogromne, ale zwycięską klasą została 1BLO, której gratulujemy sukcesu!

Oprawą fotograficzną zajęli się niezastąpieni uczniowie 2ET technikum fotografii i multimediów: Natalia Kiełkowska i Filip Tomczak.

Polonez z okazji Święta Niepodległości

W roku Jubileuszowym uczniowie wraz z Dyrekcją szkoły i nauczycielami uczcili w sposób wyjątkowy Święto Niepodległości. „Korfanty”, to szkoła z tradycjami, szkoła, która wychowuje w duchu patriotyzmu i wzajemnego szacunku, dlatego zatańczono niezwykle ważny dla Polaków taniec, jakim jest polonez.

Polonez od wieków jest integralną częścią polskiej tradycji i kultury. Wykonaliśmy ten narodowy taniec z dumą, podkreślając w ten sposób naszą radość z tego, że jesteśmy Polakami.

Dzień życzliwości w "Korfantym"

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji można było wykonać sobie zdjęcie na foto-ściance - „życzliwość uskrzydla”. Na drzewie życzliwości młodzież zawieszała życzenia i pozdrowienia.

Na stanowisku uczniowie częstowali się cukierkami o życzliwym aromacie. Całość na szkolnym holu odbywała się przy dźwiękach "playlisty życzliwości". Podziękowania za organizację dla Pań Pedagog, Agaty Tuckiej i Dyrekcji Szkoły oraz uczniom klasy II eT.

Podziękowania kierujemy również dla sześciu uczniów klasy II d T za piękną anielską oprawę plastyczną.

red: KRF/ fot: N. Wiśniewska, A. Walczak, N. Kiełkowska, E. Lenart

Międzykulturowe spotkanie świąteczne

Do wspólnego spotkania w świątecznej atmosferze zaprosiliśmy uczniów, którzy pochodzą z różnych krajów. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią uczniowie z Ukrainy. Do społeczności Korfantego należy także młodzież pochodzenia czeskiego, włoskiego, wietnamskiego oraz irackiego.

Wspólne spotkanie przy stole było okazją do poznania tradycji świątecznych obchodzonych w ich rodzinach i posmakowania typowych potraw, na przykład ukraińskiej kutii czy wietnamskich sajgonek.

Wybrzmiały życzenia i kolędy w różnych językach. Spotkanie uświetniła obecność pani Marii- Pauli Leyton-Paredes - Kolumbijki, która w Zespole Szkół Nr 2 uczy języka hiszpańskiego.

Jubileuszowy konkurs walentynkowy

Z okazji walentynek, jak co roku w naszej szkole, odbywa się konkurs kulinarny "Przez Żołądek do serca". W tym roku tematem przewodnim było FestiwaLOVE pierogowanie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sporządzić dwie porcje pierogów w wersji wege. Dania stworzone przez młodych adeptów sztuki kulinarnej były zróżnicowane pod względem smaku oraz sposobu podania. Zgłosiło się 7 zespołów 2-osobowych. Ze wszystkich dań udało się wyłonić 3 miejsca na podium, które zaskoczyły formą i smakiem jury. Wyniki przedstawiły się następująco :

1 miejsce zdobyły dziewczyny z klasy 2 cT - Martyna Pankowska i Martyna Śmiech

2 miejsce zdobyła para z klasy 2 aBS - Wiktoria Trubuś i Mateusz Pastuszak

3 miejsce uzyskała para z klasy 5cTp - Patrycja Stubińska i Leon Śwircz.