Bicie rekordu na Politechnice Ślaskiej

28 mar 2023, 18:12

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu-prezentacji, w trakcie którego bito rekord liczby uczestniczących, udokumentowany poprawnie wypełnionymi ankietami dotyczącymi przedstawionej tematyki. Część praktyczna połączona ze zwiedzaniem siedziby Politechniki składała się z serii prezentacji oraz warsztatów z konkursami o następującej tematyce:

„Witamy w mikrokosmosie”, „Zielona energia ze słońca - fotowoltaika naśladująca naturę”, ”Materials Challenge” - poznaj świat wytrzymałości materiałów, czy „Druk 3D”.

Wizyta na Politechnice Śląskiej okazała się być także okazją do rozmów z członkami kół naukowych, którzy przybliżali uczniom naszej szkoły charakterystykę poszczególnych prac i innowacji związanych z inżynierią materiałową, zachęcając ich tym samym do dalszego zagłębiania się w ten nowoczesny i przyszłościowy obszar.