Dzień Św. Patryka

21 mar 2023, 19:43

W tym czasie, według jego relacji, jedyną jego pociechą była religia. Św. Patryk nawrócił tysiące Irlandczyków i wybudował wiele kościołów na całej wyspie. Irlandczycy rozproszeni na całym świecie hucznie obchodzą tę datę urządzając min. barwne parady i rozpowszechniają celebrowanie tego święta w swoich nowych ojczyznach. Dominującym kolorem tego dnia jest zielony, ponieważ to nie tylko barwa narodowa Irlandii, ale też kolor, który kojarzy się z koniczyną, czyli atrybutem Św. Patryka i jednym z symboli Szmaragdowej Wyspy.

W holu szkoły pojawiły się prace uczniów pani Kingi Głowackiej na temat tego święta oraz Irlandii. Dekoracje zostały wykonane przez uczniów klas: 1 ABS, 1 BBS, 3 ABS oraz panią Adrianę Masłowską, która zaprezentowała na szkolnym korytarzu mini galerię zdjęć ze swojego pobytu szkoleniowego w Dublinie w ramach programu Erasmus + dla kadry „Pasja. Mobilność. Praktyka”. Uczniowie mogli również zgłębić swoją wiedzę oglądając prezentację o Irlandii, wziąć udział w quizie w którym nagrodą za poprawną odpowiedź było ciastko w kształcie koniczynki oraz wylosować kod QR z niespodzianką np. krótkim filmikiem o historii Św. Patryka, najpopularniejszymi atrakcjami, jedzeniem w Irlandii itp.

Podziękowania dla uczniów klas: 1 ABS, 1 BBS, 3 ABS, 4 BT i pozostałych zaangażowanych uczniów oraz dla pani Beaty Dębowskiej za pomoc przy wystawie zdjęć i Ewy Goraus za upieczenie ciasteczek.