„Jak nie czytam, jak czytam” w Korfantym

10 cze 2019, 14:57

„Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy”.

7 czerwca o godzinie 10.00 w holu szkoły przy naszym Patronie rozpoczęło się wspólne czytanie.

Później w czytelni uczniowie mogli zapoznać się z nowościami książkowymi biblioteki oraz ulubionymi lekturami pani dyrektor Ewy Mentel. Na koniec uczestnicy mogli wysłuchać fragmentów książki Anny Kamieńskiej „Simona”.

W piątkowej akcji wzięły udział dwie klasy, kolejne odwiedzą szkolną czytelnię na godzinach wychowawczych.