Jesienne wycieczki

6 paź 2023, 12:41

Na niewielkiej nekropolii znajdują się mogiły m. in. więźniów Auschwitz, powstańców śląskich, ułanów poległych w boju o Bożą Górę, żołnierzy Armii Krajowej…Zabytkowy jest sam kościół (1825r.) oraz krzyż ufundowany przez rodzinę Różański (1872r.)

Młodzież skorzystała też z oferty kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury – w „Magazynie 22” można podziwiać wystawę obrazów i tkanin pani Grazyny Lomozik – Gemzy. Instalacja pt. ”Drzewa umierają stojąc” przedstawia większość prac artystki która malować zaczęła stosunkowo późno.

Wspólnym mianownikiem jest miłość do natury, piękno przyrody, pogoda ducha. Część naszych uczniów uczestniczyła w samym wernisażu i miała możliwość spotkania pani Lomozik – Giemzy osobiście. Także uczniowie klasy drugiej Technikum docenili instalację i jej ekologiczne przesłanie.

Katarzyna Gibes