Kulturalna uczta

5 lis 2023, 18:05

Wielu uczniów zakupiło ciekawe pozycje na jesienne wieczory i nabrało chęci na ponowne odwiedzenie tej imprezy, aby spotkać swych ulubionych autorów.

Mimo niepogody do czerwoności obie klasy rozpaliły zajęcia teatralne, które zostały przeprowadzone przez pracowników tutejszego Śląskiego Teatru Lalki i Aktora„ATENEUM”. Jedna klasa skorzystała z interaktywnych zajęć, w których uczniowie musieli ze sobą współpracować na polu artystycznym. Uczniowie drugiej klasy ćwiczyli umiejętności koncentracji, uważności i szybkiego reagowania, realizując ćwiczenia aktorskie wymagające sprytu, szybkiego reagowania i umiejętności improwizacji. Wszystkim bardzo podobał się taki typ aktywności, dlatego na pewno nie poprzestaniemy na jednym spotkaniu. Przy okazji młodzież obu klas miała okazję zajrzeć za kulisy i poznać działanie teatru od podszewki.

Na deser tej kulturalnej uczty zostało uczniom oglądanie wystawy plastycznej Martyny Majchrowicz pt. „Demakijaż codzienności” oraz wystroju we foyer sali głównej teatru.

Katarzyna Moczoł

Opiekunowie: K. Kwaśniewska – Sobala, K. Moczoł, R. Wiśniak, K. Broda