Kurs Dietetyki

8 lis 2023, 21:52

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i organizację zrzeszającą szefów kuchni.

Celem święta jest:

• promowanie zdrowego jedzenia wśród wszystkich grup wiekowych,
  • szerzenie nawyków spożywania regularnie posiłków,
  • informowanie o konsekwencjach złej diety.

Podążając za wartościami, jakie niesie ze sobą zdrowe odżywianie, uczniowie “Korfantego” mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach dodatkowych, podczas których rozwijają umiejętności zarówno kulinarne, jak i poszerzają wiedzę z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kursu “Dietetyki” zrealizowanego przez uczniów obecnej klasy 3cT (technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa) i 2aBS (kucharz - branżowa szkoła I stopnia) w ramach projektu “Wsparcie dla szkolnictwa zawodowego w jastrzębskich szkołach”. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie przygotowali m.in. dietetyczne desery, ciasta bezglutenowe, wegańskie burgery, potrawy wysokobiałkowe, lekkostrawne zupy i dania główne, a także uczestniczyli w cyklu prelekcji dotyczących wybranych diet leczniczych.

Emilia Antończyk