Miasteczko zawodów 2019

25 paź 2019, 17:27

Podczas „Miasteczka zawodów” nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 2. Nauczyciele oraz młodzież „Korfantego” opowiadała o specyfice nauczanych zawodów oraz o możliwościach pozyskania pracy po ukończeniu szkoły. Zaprezentowane zostały takie zawody jak:

• technik architektury krajobrazu,
  • technik ekonomista,
  • technik hotelarstwa,
  • technik logistyk,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,

a także zawody, jakie proponuje szkoła w ramach kształcenia branżowego: kucharz oraz magazynier logistyk.

W czasie tegorocznej imprezy „Miasteczka zawodów” z powodzeniem zaprezentowała się również młodzież kształcąca się w Liceum Ogólnokształcącym w klasie pożarnictwa i ratownictwa medycznego oraz w klasie rehabilitacyjno-medycznej.

Zespołu Szkół Nr 2 oferuje ciekawą i szeroką ofertę edukacyjną dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Pełny opis propozycji kształcenia w „Korfantym” można oczywiście znaleźć na naszej stronie internetowej. Dzień spędzony na spotkaniu z uczniami szkół podstawowych, chociaż bardzo intensywny, upłynął w miłej atmosferze, a zawody i profile prezentowane przez Zespół Szkół Nr 2 cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Małgorzata Lach