Międzynarodowy projekt eTwinning z j. niemieckiego

1 paź 2019, 21:14

Uczniowie poznają nowe słownictwo z zakresu gotowania, artykułów spożywczych.

W następnym etapach będą wymieniać się przepisami kulinarnymi, menu ze swoich stołówek szkolnych oraz w formie filmu zaprezentują swoje ulubione danie.

Pierwsza część projektu została już zakończona. Młodzież wymieniła się zdjęciami i listami, w których dowiedziała się więcej o sobie, swojej szkole i mieście. Nasi uczniowie po raz pierwszy mieli okazję napisać listy do “prawdziwych“ znajomych w języku niemieckim i otrzymać odpowiedź na pytania zadane w listach.

Obecnie trwa drugi etap polegający na przyswajaniu słownictwa poprzez tworzenie quizów w aplikacji Kahoot oraz Quizziz. Grupa języka niemieckiego korzystając ze szkolnych tabletów, otrzymanych w ramach programu “Kształcenie kompetencji niezbędnych na rynku pracy", skonstruowała quizzy, które udostępniła swoim rówieśnikom z Turcji i Słowacji.

Nauczyciele - koordynatorzy z Polski, Turcji i Słowacji mają nadzieję, że projekt przyniesie efekty w postaci większej motywacji do nauki języka niemieckiego.

Wiesława Dziendziel

Image2.jpg

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

W naszej szkole w ramach Programu eTwinning zrealizowany został projekt ze szkołą z Holandii

"Netherlands and Poland cooking project".

Obecnie realizowany jest eTwinning krajowy z Zespołem Szkół Nr 9 im. dr M. Witczaka
w Jastrzębiu-Zdroju. Celem projektu zatytułowanego "Dzielimy się doświadczeniem" jest upowszechnianie umiejętności uczniów szkół, które realizują projekty w ramach akcji KA1 "Mobilność uczniów".

Małgorzata Lach