Na Zielonej Wyspie

4 lip 2023, 20:32

Nasza szkoła, Centre of English Studies mieści się w samym sercu stolicy. Zabytkowy budynek został całkowicie odnowiony, a sale lekcyjne są jasne i wyposażone w multimedialne pomoce naukowe. Zajęcia odbywają się w małych międzynarodowych grupach, a native speakerzy, którzy łączą doświadczenie z pasją, są jednocześnie wymagający i życzliwi. Każda grupa posiada dwóch lektorów, którzy wykorzystują różne metody i style nauczania.

Aby studenci mogli lepiej poznać codzienne życie Dublina i w pełni zanurzyć się w irlandzkiej kulturze, szkoła oferuje popołudniowe zajęcia pozalekcyjne.

Już pierwszego dnia pobytu w Dublinie miałyśmy okazję zetknąć się z najciekawszymi zabytkami stolicy, ponieważ szkoła mieści się blisko takich atrakcji, jak Trinity Collage, Dublin Castle i wiele innych.

Dublin tętni życiem do późnych godzin nocnych, ale w stolicy wiecznie zielonej Irlandii nietrudno znaleźć miejsce odpoczynku i wytchnienia. Phoenix Park, St. Stephen’s Green, czy Narodowy Ogród Botaniczny to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Tu odpoczywałyśmy od miejskiego zgiełku i przygotowywałyśmy się do zajęć na następny dzień.

Mieszkańcy i goście Dublina wieczory spędzają w słynnych irlandzkich pubach. Znany na całym świecie Guinness nie smakuje lepiej nigdzie indziej na świecie. Atmosfera panująca w irlandzkich pubach, przywiązanie do tradycji, muzyka na żywo, przyjaźni ludzie – to wszystko zapewnia niezapomniane wrażenia.

Po tygodniu intensywnych zajęć postanowiłyśmy odpocząć od zgiełku Dublina. Nasz wybór padł na Bray. To niewielkie miasto położone na wschodnim wybrzeżu Irlandii, w hrabstwie Wiklow. Można tu dojechać z Dublina pociągiem zaledwie w 45 minut. W miasteczku spędziłyśmy całą niedzielę, korzystając z uroków kurortu, podziwiając klify i ładując akumulatory na kolejny tydzień intensywnej nauki i bogatego programu kulturalnego.

Iwona Cieśla i Żaneta Wiercioch

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

LOGO_EARSMUS_NOWE.jpg