Projekt transgraniczny

16 kwi 2024, 11:49

Spotkanie rozpoczęliśmy od serdecznego przywitania naszych gości. Uczniowie i nauczyciele obu klas szybko znaleźli wspólny język, co było dla nas niezwykle budujące. Następnie przystąpiliśmy do głównej atrakcji dnia - wspólnego gotowania śniadania dla gości hotelowych, czyli nasz własny "room service" z jajkami w roli głównej!

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, gdzie wraz z gośćmi z Czech rozpoczęli pracę nad przygotowaniem wyjątkowych dań pokazowych. W kuchni unosiła się nuta ekscytacji i radości z tworzenia czegoś wspólnie. Każda grupa zadbała o najmniejszy detal, dbając nie tylko o smak, ale i o estetykę prezentacji potraw.
Efekty naszej pracy były po prostu oszałamiające! Na stołach zagościły prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej: jajka w najróżniejszych wariacjach, przystawki pełne kolorów i smaków, a wszystko to przyrządzone z sercem i zaangażowaniem naszych uczniów.
Po zakończonym gotowaniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku i wspólnego degustowania naszych kulinarnych osiągnięć. Atmosfera była pełna radości i dumy z naszych umiejętności, które udało się zaprezentować przed naszymi przyjaciółmi z Czech.
Podsumowując ten wyjątkowy dzień, chcielibyśmy podkreślić, jak ważne jest rozwijanie projektów transgranicznych. Dzięki nim możemy nie tylko poznawać nowe kultury i tradycje, ale również budować trwałe przyjaźnie i wspólnie tworzyć coś wyjątkowego.
Dziękujemy naszym gościom z Czech za niezapomniane doświadczenie i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie było inspirujące i otworzyło nowe możliwości dla przyszłych projektów. Do zobaczenia wkrótce!
Barbara Omylakowska i Iwona Wewióra