Spotkanie upowszechniające staże zagraniczne

11 cze 2023, 21:18

Młodzież kształcąca się w zawodach

• technik architektury krajobrazu
  • technik ekonomista
  • technik hotelarstwa
  • technik logistyk
  • technik żywienia i usług gastronomicznych

doskonaliła swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje językowe. Staże były również okazją do doskonalenia takich umiejętności jak samodzielność, praca w zespole międzynarodowym, odpowiedzialność za siebie i innych czy podejmowanie decyzji.

W czasie spotkania przypomniane zostały działania podejmowane w czasie trwania projektu: przeprowadzona została rekrutacja do projektu, zorganizowane zostały spotkania organizacyjne z uczniami i ich rodzicami, przeprowadzono warsztaty kulturowe, odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Portugalii „My Lizbon Story”. Ważnym zadaniem podczas trwania projektu był cykl spotkań doskonalących język angielski oraz kurs języka portugalskiego.

Trwa czas upowszechniania projektu i jego rezultatu. Czerwcowe spotkanie było jedną z wielu okazji do podzielania się przez uczniów zdobytymi umiejętnościami ze społecznością szkolną.

Realizacja projektu to nie tylko wyjazd na staż. Młodzież biorąca udział w projekcie wzięła udział w szeregu działań zarówno poprzedzających mobilność, jak i tych realizowanych po przyjeździe z praktyk zagranicznych. Takie zaangażowanie pozwala jeszcze lepiej rozwinąć szereg kompetencji miękkich i daje podstawy do zrealizowania celów projektu.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie przez Dyrektora Szkoły Panią Ewę Mentel certyfikatów, zaświadczeń
i dyplomów uczestnikom projektu. Dokumenty są potwierdzeniem zaangażowania uczniów we wszystkie działania projektowe.

Dziękujemy Pani Żanecie Ciuksie-Macoń za przygotowanie wraz z grupą hotelarską z klasy IV c T poczęstunku dla uczestników spotkania.

Koordynatorzy:

Małgorzata Lach

Aleksandra Cichoń

Zapraszamy do obejrzenia filmów ze stażu

MARZEC 2023

KWIECIEŃ 2023

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.