Spotkanie z włoską kulturą w ramach projektu Erasmus+

22 kwi 2024, 20:25

Tym razem w sycylijskim mieście Trapanii szkoliła się nauczycielka języka angielskiego i informatyki Aneta Cholewa na kursie coachingowym obejmującym zagadnienia z obszaru psychologii pozytywnej. Kurs ten dał możliwość pogłębiania wiedzy dotyczącej radzenia sobie ze stresem oraz redukowania napięć u uczniów. Część warsztatowa skupiona była wokół aktywności i gier pozwalających budować skutecznie pracę zespołową, integrować grupę poprzez zabawę, ale również rozwijać umiejętności językowe. Nowo poznane techniki mindfulness będą pomagać uczniom w radzeniu sobie z opanowaniem materiału poprzez poprawę koncentracji, ale również w rozładowaniu stresu i trudnych emocji, pozwolą "resetować" i wyciszać przebodźcowany umysł. Praca w międzynarodowej grupie była szansą na wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację z nauczycielami z Litwy, Węgier i Słowenii.

fot. A.Cholewa

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

LOGO_EARSMUS_NOWE.jpg