Sukces ekonomistów

19 cze 2023, 08:18

Cała tegoroczna edycja programu poświęcona była tematyce zrównoważonego rozwoju,i zarządzania projektami. Zmagania konkursowe trwały cały rok i składały się z różnych działań takich jak: test wiedzy, opracowanie projektu firmy działającej proekologicznie i prospołecznie, a także nagranie filmu, który poddany został ocenie internautów oraz Komisji złożonej z ekspertów i przedstawicieli biznesu. Ekonomiści z Korfantego podjęli wyzwanie, które zakończyło się zaproszeniem do finału.

Warto dodać, że do szkolnego etapu konkursu przystąpiło około 4 000 uczniów, następny etap to około 1 300 drużyn i z tego grona wyłoniono 8 szkół z całej Polski, które spotkały się w Warszawie na finale.

Wycieczka do Warszawy była dla młodzieży również okazją do zapoznania się z nowoczesną placówką edukacyjną tj. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka, która przedstawia dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski. Uczniowie zwiedzili Pałac Kultury i Nauki oraz uczestniczyli w evencie M. St. Warszawy z udziałem Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który przedstawił projekt rozwoju stolicy z uwzględnieniem potrzeb młodych ludzi.

Gratulujemy wyróżnienia!

Renata Niemczyk