Sukces ucznia "Korfantego" w konkursie językowym

20 sty 2021, 21:07

Konkurs dla młodych adeptów języka Shakespeare'a - World of Languages organizuje wydawnictwo Synapsa. Szymon Sorek zajął 4 miejsce, zdobywając 85 % punktów. Nasz uczeń musiał zmierzyć się z testem sprawdzającym jego wiedzę gramatyczną, słownictwo, a także umiejętność posługiwania się językiem w sytuacjach codziennych. Szymon przygotowywał się pod kierunkiem pani Anety Cholewy.

- Nauczanie języków obcych w polskiej szkole od lat należy do najważniejszych aspektów edukacji. Umiejętność sprawnego komunikowania się w wielu językach jest nie tylko koniecznością na konkurencyjnym rynku pracy, ale pozwala też w życiu dorosłym na aktywny udział w życiu społecznym, gospodarczym oraz kulturowym globalnego świata - tak przedstawiciele wydawnictwa zachęcają młodych ludzi do podjęcia trudu nauki języka angielskiego.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik