Światowy Dzień Turystyki

13 paź 2022, 22:04

Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „ Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. W tym roku i nasi uczniowie postanowili uświęcić ten dzień. Klasa 1f, 2e i 2c technikum organizacji turystyki i hotelarstwa gościły w Katowickim hotelu Novotel oraz Ibis Budget. Uczniowie zapoznali się z pracą recepcji oraz zgłębili strukturę organizacyjną hoteli.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Hotelu za życzliwe przyjęcie młodzieży i profesjonalne oprowadzenie po Hotelach.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Śląskie, które znajduje się nieopodal hoteli. Muzeum Śląskie zostało powołane do życia uchwałą Sejmu Śląskiego z 23 stycznia 1929 i działało do wybuchu II wojny światowej w 1939. Restytuowane w 1984, w 2006 wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów. W 2015 instytucja uzyskała swoją nową, docelową siedzibę w nowoczesnym kompleksie gmachów w Katowicach.

Nasi uczniowie odwiedzili m.in.:

• Galerię Sztuki Nowoczesnej,
  • -Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów,
  • Galerię plastyki nieprofesjonalnej.

Dzień ten dla uczniów i ich opiekunów był pełen wrażeń. Czekamy na kolejne obchody święta Turystyki.

Barbara Omylakowska