U naszych kolegów w Sosnowcu

29 maj 2023, 20:57

Szkoła położona jest obok dworca PKP, uczniowie z okien swoich klas wykładowych obserwują wciąż spóźniające się pociągi. Szkoła od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów wybierających kierunki kolejowe. My również mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych pomieszczeń w nowoczesnej szkole. Mogliśmy wejść do lokomotywy i zobaczyć jak wygląda praca maszynisty, podziwialiśmy makietę kolejki, którą uczniowie sami wykonali.

Kolejnym etapem naszego zwiedzania było przejście do nowoczesnej sali odpraw z makietą lotniska w Katowicach Pyrzowicach. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem na lotnisku, przeszli kontrolę bezpieczeństwa, nadali bagaż i przeszli do części magazynowej. Atrakcją była przejażdżka wózkiem widłowym.

Kolejny punkt programu to lot samolotem, oczywiście symulatorem ale zabawa była przednia. Niestety nikomu nie udało się wylądować bez awarii, ale wszystko przed nami.

Bardzo dziękujemy Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego mgr Agnieszce Kamer i uczniom za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas. Uczniowie naszej szkoły podczas spotkania w Sosnowcu mogli wymienić się doświadczeniami z kolegami po fachu. Wymiana doświadczeń jest bardzo ważna. Dobrze spotkać na swojej drodze ludzi o podobnych pasjach.

Barbara Omylakowska