Uczniowie Korfantego we Włoszech

29 paź 2023, 19:18

Zajęcia miały różnorodny charakter-od artystycznych poprzez sportowe, na chemicznych kończąc, ale wszystkie służyły rozwijaniu pro-ekologicznego stylu życia i tolerancyjnego podejścia do wielokulturowości. Dodatkowym elementem nie tylko kontaktów uczniów obu szkół, ale całego pobytu było "szlifowanie" języka angielskiego.

Wyjazd poza zajęciami szkolnymi obfitował w dodatkowe atrakcje - spacery na piękna plażę w Rimini czy klimatyczną Starówkę miasta, zwiedzanie muzeum Felliniego, muzeum miejskiego a także wycieczki do San Marino, na średniowieczny zamek w Gradarze czy całodzienny pobyt we Florencji.

Wyjazd nie tylko zrealizował założone cele, ale dostarczył niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom.

Barbara Będkowska