„Wojna i przemoc w naszym świecie.”

2 kwi 2023, 18:14

Efektem jest sporo prac plastycznych, zdjęć i narracji osobistych. Niektórych rozmów, dialogów i opowieści nie zarejestrowano z powodu dużego ładunku emocjonalnego – mamy nadzieję, że pozostaną w pamięci zbiorowej naszych uczniów.

Pojawiły się też działania wspólne, np. plakat wykonany w trakcie klasowego pożegnania uczennicy z Ukrainy- Ilony.

Sporo uczennic przyniosło prace wyrażające protest przeciwko sytuacji kobiet w Iranie i innych państwach gdzie obowiązuje szariat.

Spośród odniesień literackich za najbardziej trafną uznano refleksję Wisławy Szymborskiej –„Nienawiść .(…) Ma bystre oczy snajpera i śmiało patrzy w przyszłość – ona jedna."

Młodzież przekazała też pomysły dotyczące sposobów integracji uchodźców w szkole i przełamywania barier językowych.

Nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym (bony Empik) zostały zakupione przez Radę Rodziców i otrzymali je uczniowie:

- I miejsce Gabriela Kapol (klasa 4 a TP)

- II miejsce Amelia Bienicka (klasa 1 c LO)

- III miejsce Wiktoria Mizera (klasa 2 c LO)

- wyróżnienie Alicja Kawecka (klasa 3 b LO).

Pomagali nam uczniowie z Ukrainy - Ilona, Vlada, Anastazja, Dmytro, Rostislav, Yuriy. Napisy w języku arabskim wykonała Wanessa Kawik.

Dziękujemy za pomoc i udział w przedsięwzięciu – paniom Katarzynie Śnieg, Monice Długosz, Żanecie Wiercioch, Krystynie Szczęsny, Beacie Dębowskiej.

Katarzyna Gibes