XII Verbmeister - rozstrzygnięty

24 kwi 2024, 21:57

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna, co doskonale rozumie młodzież klas ósmych i siódmych szkół podstawowych z Jastrzębia- Zdroju, Gogołowej, Pawłowic i Zebrzydowic.

Nagrody najlepszym mistrzom odmiany czasownika wręczyła pani dyrektor szkoły Ewa Mentel.W XII Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego “Verbmeister” najlepsi okazali się :

• I miejsce - Lukas Rekliński - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pawłowicach
  • II miejsce - Aleksandra Malecha ze Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach
  • III miejsce - Michalina Strzelczyk - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pawłowicach.

Wyróżnienie zostali: Weronika Boruta ( Zebrzydowice), Kamila Kanak (SP19 Jastrzębie - Zdrój ),
Marcin Michalak ( SP19).

Po części konkursowej pani Małgorzata Lach zapoznała przyszłych uczniów szkoły średniej z ofertą edukacyjną “Korfantego”. W tym czasie nauczyciele germaniści uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez panią Katarzynę Śnieg na temat "Nowoczesne metody nauczania na przykładzie odwróconej lekcji.”

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu dla: p. Doroty Sitek - Sędek, p. Anny Labzy, p. Żanety Ciuksa - Macoń, p. Żanety Wiercioch, p. Dariusza Gruszczyka, p. Beaty Knopek.

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród oraz poczęstunku dla uczestników konkursu.Dziękujemy również uczniom i uczennicom z klasy 2 a T oraz 3 c T.

Wiesława Dziendziel

Katarzyna Panfil