Zielona Wyspa

15 lip 2019, 09:00

By poszerzyć swą wiedzę w zakresie języka angielskiego i przybliżyć społeczności szkolnej piękno Irlandii, w podróż wybrały się: Dyrektor Ewa Mentel, nauczyciel bibliotekarz, Żaneta Wiercioch i nauczyciel języka polskiego, Aleksandra Cichoń.

Po postawieniu stopy na irlandzkiej ziemi pierwszym celem stało się poznanie przepięknego, drugiego co do wielkości miasta Zielonej Wyspy, leżącego przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego – Cork. Zachwycają w nim zarówno zabytki miasta, przepiękne miejskie tereny zielone, jak i mili, otwarci ludzie.

Z miejsc godnych polecenia na pewno można wskazać architekturę sakralną, zarówno katolicką, jak i anglikańską, Fitzgerald’s Park, University College Cork, Shandon Tower & Bells, w którym można samodzielnie zagrać na ośmiu dzwonach, czy Muzeum Masła (z tego produktu Cork słynęło w Europie przez kilka setek lat).

Oczywiście głównym celem podróży jest podwyższenie znajomości języka angielskiego, co dokonuje się w ramach szkoły językowej Active Centre Of English Training. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych międzynarodowych grupach, co dodatkowo motywuje do nauki i pozwala na poznanie mentalności nie tylko Irlandczyków, ale również mieszkańców Hiszpanii, Brazylii, Chile, Francji czy Włoch. Sytuacja taka buduje ponadto poczucie zrozumienia dla odmienności kulturowej i pozwala budować atmosferę tolerancji i ponadnarodowych więzi międzyludzkich.

O kolejnych efektach projektu poinformujemy już niedługo

Ewa Mentel

Żaneta Wiercioch

Aleksandra Cichoń

erasmus.png

Publikacje zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Publikacje odzwierciedlają jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną.

PUBLIKACJA BEZPŁATNA