Aktualności Galeria Redakcja Kontakt

Warsztaty młodzieży niemieckiej i polskiej

W dniu 20 marca 2007r. młodzież ze Stowarzyszenia Wspierającego Młodzież LUTT PUTT w Parchim gościła w naszej szkole. Uczniowie z Niemiec przez okres 3 tygodni przebywają w Polsce, odbywając staż w ramach Programu Leonardo da Vinci, który od 1 stycznia 2007 roku jest częścią nowego programu edukacyjnego Unii Europejskiej Uczenie się przez całe życie (Lifelong Learning Programme).

Główną częścią warsztatów były zajęcia w pracowni gastronomicznej i przygotowywanie posiłku wraz z młodzieżą naszej szkoły. Towarzyszący naszym gościom uczniowie, to stażyści "Dwójki", którzy w październiku i listopadzie 2006 roku odbywali staże w Niemczech. Był więc czas na wspólne rozmowy, wspomnienia oraz wymianę wrażeń i odczuć z wyjazdów w ramach programu.

Uczniowie, poznali naszą szkołę, skorzystali z pracowni komputerowej a po wspólnym obiedzie rozegrali towarzyski mecz piłki siatkowej. Nagrodą dla obu drużyn był duży kosz słodyczy.

Pomimo niesprzyjającej pogody, młodzież zdecydowała się również na zwiedzanie miasta oraz zrobienie drobnych zakupów. Cały czas młodzież polska towarzyszyła uczniom z Niemiec.

Takie warsztaty to szansa na doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych, tworzenie pozytywnego wizerunku miasta i szkoły a także, co równie ważne, wzmacnianie nawiązanych znajomości i przyjaźni.

Projekt ten został zrealizowany przy wsparciu Wspólnot Europejskich.

Za wszelkie treści rozpowszechniane w ramach projektu odpowiada wyłącznie

Zespół Szkół nr 2 (adres: Poznańska 1A, Jastrzębie Zdrój 44-335).

Krajowa Agencja oraz Komisja nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania informacji, publikacji i materiałów powstałych w związku z realizacją projektu.