Social Innovation Camp w ujęciu logistycznym

5 gru 2022, 10:05

17 listopada br. uczniowie z klasy III TB jako zespół masneASY w składzie: Wiktoria Bania, Dominika Juszkiewicz Paulina Rothkegel, Nadia Pydyn oraz Jakub Chlebowskii Oskar Zawadzki rozwiązywali zadanie konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Social Innovation Camp Online. Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości w Warszawie we współpracy z Nationale Nederlanden, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego głównym celem jest dostarczenie jak najlepszych rozwiązań na zadany problem biznesowy lub społeczny. W tym roku wyzwanie brzmiało: „Bezpieczeństwo w sieci”, a zadaniem uczestników było opracowanie „Kampanii promocyjnej dla określonej grupy docelowej”. Projekt odbywał się w formie całodniowego warsztatu, a młodzież pracowała zespołowo pod opieką przydzielonego mentora. Zakończeniem spotkania konkursowego była prezentacja każdej rywalizującej drużyny, przedstawienie w ciekawy i innowacyjny sposób danej kampanii promocyjnej. Młodzi logistycy zaprezentowali kampanię pod hasłem „A może warto…”, więc warto, bo zostali wyróżnieni.

Na podium stanęli:

Miejsce I – Zespół STUDY UP z I LO w Bytomiu,

Miejsce II – Zespół LOPEX z I LO w Złotowie,

Miejsce III – Zespół masne ASY z Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju,

W ramach projektu młodzież sprawdziła swoje umiejętności pracy w zespole oraz pod presją czasu, była to ciekawa przygoda oraz nowe doświadczenie z tworzeniem projektu.

Gratulujemy.

Renata Niemczyk