W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

9 gru 2019, 18:45

Mamy nowy projekt w ramach eTwinningu

W październiku tego roku grupa młodzieży klasy I a TP wraz z rówieśnikami z Litwy, Francji, Turcji i Słowacji rozpoczęła projekt prowadzony w ramach eTwinningu "LOVE, EXPERIENCE and MORE FUN". Celem działania jest, oprócz praktycznego wykorzystania języka angielskiego, poznawanie tradycji rodzinnych, kultur i zwyczajów krajów partnerskich.
6 gru 2019, 15:38

Michał i Mateusz

3 grudnia w czytelni szkolnej odbyły się wyjątkowe spotkania, które zainspirowane zostały obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Ich głównymi bohaterami byli nasi uczniowie, Michał i Mateusz. Obaj są uczniami klas pierwszych LO.
5 gru 2019, 21:35

Spotkanie podsumowujące projekt

4 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” Była to dobra okazja do wymiany wrażeń i doświadczeń zdobytych podczas zrealizowanych kursów językowych oraz uczestnictwa w całych projekcie.
5 gru 2019, 19:19

Projekt unijny

Projekt w ramach RPO WSL 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.
5 gru 2019, 16:17

SZKOLNY TURNIEJ STREETBALLA DZIEWCZĄT

03 grudnia 2019r. odbył się w naszej szkole turniej streetballa dziewcząt. Wzięło w nim udział 6 drużyn, które zagrały w jednej grupie, systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano piętnaście spotkań, których wyniki zadecydowały o klasyfikacji końcowej.
5 gru 2019, 16:15

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał 15000 zł dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W celu rozpoznania preferencji czytelniczych przeprowadzono ankiety wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W oparciu o wyniki ankiet, jak i rozmowy indywidualne z czytelnikami dokonano zakupu nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej.
4 gru 2019, 18:52

Rocznice jesienne

Z pietyzmem obchodzimy zawsze rocznice historyczne i włączamy się w akcje upamiętniające ważne wydarzenia. Jak zwykle z dużym odzewem spotkała się akcja „Bohateron – wyślij kartkę do powstańca warszawskiego” koordynowana przez panią Monikę Długosz. Nauczyciele historii zebrali pokaźną ilość starannie wykonanych, wzruszających w swej wymowie kartek. Wielu naszych uczniów co roku bierze w tej akcji udział i otrzymuje odpowiedzi od wdzięcznych powstańców.