24 mar 2020, 11:18

Praca Szkoły

Informujemy, że od 26 marca br. wszystkie sprawy szkolne załatwiane będą tylko drogą elektroniczną. Kontakt możliwy będzie przez Dziennik Elektroniczny lub pocztę mailową szkoły. Przypominamy adres mailowy szkoły poczta@zs2.jastrzebie.pl.
20 mar 2020, 10:00

Warsztaty ekonomiczo-logistyczne

Na początku marca 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się warsztaty ekonomiczno-logistyczne, w których uczestniczyli uczniowie z dwóch jastrzębskich szkół podstawowych. Spotkanie było okazją do zaprezentowania zawodu technik ekonomista oraz technik logistyk. Dodatkowo nasi goście ze szkół podstawowych mieli okazję poznać całą ofertę edukacyjną Korfantego, obejrzeć pracownie i obiekty sportowe.
17 mar 2020, 20:13

Gdzie mieści się liczba π?

Zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju, do wzięcia udziału w konkursie artystyczno- matematycznym. Szczegóły w załączonym Regulaminie.
13 mar 2020, 20:08

Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitanego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim przekazuje pismo z zaleceniami GIS w zakresie korzystania przez dzieci i młodzież ze źródełek i fontann wody do picia do wszystkich podległych placówek oświatowo-wychowawczych.
12 mar 2020, 14:49

Z wizytą w „Betlejem”

5 marca br. uczniowie klasy 2 c Technikum odwiedzili Zakład Leczniczo - Opiekuńczy dla Dzieci „Betlejem” w Jastrzębiu-Zdroju. Delegacja przekazała dary dla dzieci ośrodka zakupione ze środków zebranych podczas akcji charytatywnej w naszej szkole. Chłopcy mogli poznać podopiecznych zakładu podczas ich zajęć rewalidacyjnych, w które aktywnie się włączyli, dzięki temu dowiedzieli się, jak wygląda nauka w tej niezwykłej szkole. Dziękujemy Siostrze Dyrektor Elżbiecie Dąbrowskiej za serdeczne przyjęcie.
10 mar 2020, 20:33

Mamy Mistrza Niemieckiego

10 marca 2020 roku odbył się w murach Korfantego IX Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister – mistrz odmiany czasownika”, w którym uczestniczyli uczniowie z ośmiu jastrzębskich szkół oraz Pielgrzymowic.
10 mar 2020, 17:38

Odwołanie szkolnych wydarzeń

Z przykrością informujemy, że w związku z rozwojem epidemii koronawirusa dyrektor szkoły pani Ewa Mentel podjęła decyzję o odwołaniu wszelkich wydarzeń w szkole. W związku z tą decyzją nie odbędzie się niestety zaplanowany na 13 marca VI Festiwal Piosenki Angielskiej. Przepraszamy za utrudnienia. Jeśli sytuacja zostanie opanowana i będzie można w późniejszym terminie zorganizować to wydarzenie, to szkoły zostaną o tym fakcie poinformowane.