Aktualności       Strona główna

Technikum – 4 letnie

Będąc uczniem Technikum masz szanse nabyć kwalifikacje zawodowe

oraz zdobyć zawód z przyszłością !

• technik żywienia i usług gastronomicznych

Lubisz przygotowywać i serwować dania znajomym? Marzysz o pracy w renomowanych restauracjach? Chcesz zostać szefem kuchni? A może planujesz uruchomić własny zakład gastronomiczny? Dobrze trafiłeś - mamy ofertę dla Ciebie.

Będąc uczniem technikum w klasach gastronomicznych, nauczysz się przygotowywać i serwować potrawy zgodnie z obowiązującymi recepturami lub według własnego uznania, używając różnych metod, poznasz zasady opracowywania jadłospisów oraz zestawów potraw i napojów, z uwzględnieniem zasad racjonalnego żywienia.

Uczęszczając do klas gastronomicznych, udoskonalisz język angielski oraz poznasz język francuski, bowiem sztuka kulinarna Francji cieszy się zasłużoną sławą najlepszej kuchni świata.

Zdobywając tytuł technika żywienia i usług gastronomicznych, nabędziesz umiejętności w ramach miesięcznych praktyk zawodowych w renomowanych restauracjach i cotygodniowych zajęć praktycznych.

Absolwenci technikum klas gastronomicznych są świetnie przygotowani do podjęcia pracy w zakładach gastronomicznych w Polsce oraz w krajach europejskich.

Wszystkie przedmioty ogólnokształcące realizowane są w pełnym wymiarze godzin – dobrze przygotujemy Cię do matury!

W czasie 4 letniej nauki uczeń będzie przygotowywany do zdobycia dwóch kwalifikacji T.6, T15.

Kliknij i dowiedz się więcej e Kwalifikacja T.6 Sporządzanie potraw i napojów

Kliknij i dowiedz się więcej e  Kwalifikacja T.15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych