Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

20 cze 2019, 17:31

Kolejne kursy doskonalące za nami

19 czerwca podczas konferencji plenarnej miało miejsce podsumowanie kolejnych wyjazdów nauczycieli na kursy doskonalące w ramach projektu „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.”
18 cze 2019, 20:28

Jak obchodzimy rocznice?

Jak przystało na szkolę średnią – unikając patosu i blichtru, a skupiając się na zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy. Tylko wiedza może sprawić, że wyciągniemy wnioski z przeszłości, która w jakiś sposób zawsze kształtuje czasy współczesne.
18 cze 2019, 11:07

Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym

W czerwcu na strzelnicy sportowej odbyły się I Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym . Uczniowie startowali w konkurencji karabin pneumatyczny. Rywalizacja polegała na oddaniu 15 strzałów w 3 seriach.
12 cze 2019, 19:57

EKO SPOTKANIE … piękne lecz zagrożone

Świat przyrody i świat człowieka są tym samym światem. Człowiek nie żyje ani ponad przyrodą, ani obok niej… O tym jak współcześnie możemy dbać i chronić nasze lokalne środowisko młodzież Zespołu Szkół nr 2 mogła osobiście przekonać się kilka dni temu dzięki uprzejmości pracownika Parku Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.
12 cze 2019, 19:46

Przyrodnicze spotkania w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II b, II c LO i III b T w ramach projektu unijnego „Kształcenie kompetencji niezbędnych na rynku pracy i doradztwo zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego kluczem do sukcesu" wraz z opiekunami wzięli udział w ciekawych warsztatach, których bohaterami były owady i zioła.
10 cze 2019, 14:57

„Jak nie czytam, jak czytam” w Korfantym

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
9 cze 2019, 18:54

„Wspólnie dla edukacji zawodowej”

6 czerwca w naszej szkole miało miejsce spotkanie „Wspólnie dla edukacji zawodowej”. W czasie uroczystości podsumowany został projekt staży zagranicznych w Portugalii, przedstawione zostały zmiany w prawie oświatowym związane z realizacją praktycznej nauki zawodu, omówiono też działania możliwe do wspólnej realizacji przez szkołę i lokalnych pracodawców w przyszłym roku szkolnym.