Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 cze 2022, 10:34

Szkolne Dni Dziedzictwa

Nasze skromne przedsięwzięcie nawiązuje do europejskiego projektu społeczno – edukacyjnego, który odbywa się jesienią. Ze względu na pandemię, zdecydowaliśmy się zrealizować to zadanie w drugim semestrze. Nie bez znaczenia była też chęć uczczenia 100.rocznicy powrotu części Górnego Śląska do Polski.
20 cze 2022, 08:24

Spotkania z literaturą

Pora podsumować kolejny rok udziału naszych uczniów w projektach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Spotkania odbywały się popołudniami w trybie stacjonarnym, hybrydowym lub online. Wielu humanistów wykorzystało okazję, żeby poznać twórczość wybitnych ludzi kultury i zadać im pytania.
19 cze 2022, 12:38

WARSZTATY GRAFICZNE

Tuż przed wakacjami odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 20. Ich udział w Warsztatach Graficznych urozmaicił im ostatnie dni roku szkolnego.
19 cze 2022, 12:32

Wystawa JASNOWIDZE

Po obejrzeniu wystawy JASNOWIDZE, wieńczącej pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci zorganizowanej przez wydawnictwo Dwie Siostry, nasi graficy dołączyli do aktywnej zabawy zaproponowanej przez organizatorów.
15 cze 2022, 19:28

Szkolne zawody trójek siatkarskich

14 czerwca 2022 roku odbyły się szkolne zawody trójek siatkarskich drużyn mieszanych. W zawodach wystartowało 12 drużyn, z których wyłoniono czterech. Przedstawiamy ostateczne wyniki finału.
13 cze 2022, 20:01

Prelekcje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich

W środę, 8 czerwca odbyły się prelekcje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. W szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju - komisarz Anetę Zachariasz z wydziału prewencji oraz podkomisarza Roberta Szablickiego z jastrzębskiej drogówki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.
12 cze 2022, 19:05

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Uczniowie klasy I BT i II DT uczestniczyli w wycieczce do Wrocławskiego zoo oraz afrykarium. Jest to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt - większość na wyginięciu. Uczniowie mogli również skorzystać z rejsu statkiem po Odrze i zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy.