Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

18 maj 2022, 11:18

Ekonomiczna wycieczka do Krakowa

Trwa realizacja projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym”. Za nami warsztaty w szkołach podstawowych, konkurs na najlepszy biznesplan eko-firmy oraz gala wręczenia nagród dla ósmoklasistów. Kolejnym działaniem projektowym była wycieczka edukacyjna do Krakowa.
18 maj 2022, 10:53

Warsztaty kulinarne w pizzerii

Uczniowie klasy 2cT o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w wyjątkowej lekcji przygotowania pizzy w Trattoria Pizzeria Basta Cosi w Żorach.
13 maj 2022, 22:29

XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY

Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „WIELCY ZNANI I NIEZNANI”, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, którego tegorocznym bohaterem był wnikliwy obserwator życia Pieter Bruegel został rozstrzygnięty.
13 maj 2022, 15:08

Gala wręczenia nagród w konkursie ekonomicznym

10 maja br. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie „W zgodzie z ekologią - mój pomysł na biznes”. Konkurs był jednym z kilku działań zrealizowanych w ramach projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym”.
13 maj 2022, 13:04

Indeks Start2Star

Ruszyła rekrutacja do 15. Edycji Indeks Start2Star. To program stypendialny, adresowany do najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy zaczynają studia. Co roku wybieranych jest 14-stu maturzystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 1600zł brutto miesięcznie, wypłacane przez cały okres studiów (I i II stopnia).
12 maj 2022, 18:10

Wizyta w SWSM w Katowicach

Uczniowie z “Korfantego” odwiedzili Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. W pracowniach uczelni wzięli udział w prelekcji, warsztatach gastronomicznych, a także poznali zabiegi stosowane w gabinetach odnowy biologicznej.
11 maj 2022, 15:43

Stypendia dla studentów

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do zapoznania się z Regulaminem stypendiów dla studentów w ramach XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023.