Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

5 gru 2019, 21:35

Spotkanie podsumowujące projekt

4 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” Była to dobra okazja do wymiany wrażeń i doświadczeń zdobytych podczas zrealizowanych kursów językowych oraz uczestnictwa w całych projekcie.
5 gru 2019, 16:17

SZKOLNY TURNIEJ STREETBALLA DZIEWCZĄT

03 grudnia 2019r. odbył się w naszej szkole turniej streetballa dziewcząt. Wzięło w nim udział 6 drużyn, które zagrały w jednej grupie, systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano piętnaście spotkań, których wyniki zadecydowały o klasyfikacji końcowej.
5 gru 2019, 16:15

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał 15000 zł dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W celu rozpoznania preferencji czytelniczych przeprowadzono ankiety wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W oparciu o wyniki ankiet, jak i rozmowy indywidualne z czytelnikami dokonano zakupu nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej.
4 gru 2019, 18:52

Rocznice jesienne

Z pietyzmem obchodzimy zawsze rocznice historyczne i włączamy się w akcje upamiętniające ważne wydarzenia. Jak zwykle z dużym odzewem spotkała się akcja „Bohateron – wyślij kartkę do powstańca warszawskiego” koordynowana przez panią Monikę Długosz. Nauczyciele historii zebrali pokaźną ilość starannie wykonanych, wzruszających w swej wymowie kartek. Wielu naszych uczniów co roku bierze w tej akcji udział i otrzymuje odpowiedzi od wdzięcznych powstańców.
4 gru 2019, 14:12

Warsztaty kuchni maltańskiej

Uczniowie klas II e T, III d T oraz III a BS przygotowali potrawy kuchni maltańskiej w ramach projektu Programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie”.
2 gru 2019, 18:21

Lekcja botaniki

29 listopada 2019 roku uczniowie klasy II a LO II b LO wzięli udział w atrakcyjnej i interaktywnej lekcji botaniki w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Poprzez uczestnictwo w programie pt: „Ścieżka wiedzy o roślinach egzotycznych” uczniowie skorzystali z bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą.
2 gru 2019, 13:13

SZKOLNY TURNIEJ STREETBALLA CHŁOPCÓW

W listopadzie odbył się w naszej szkole turniej streetballa chłopców. Wzięło w nim udział 10 drużyn (3+1), które zagrały w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Następnie na podstawie wyników z fazy grupowej drużyny rywalizowały o miejsca.