Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

2 gru 2019, 13:06

Festiwal Pieśni Powstańczych

28 listopada w Domu Zdrojowym odbył się Festiwal Pieśni Powstańczych zorganizowany w 100 rocznicę Powstań Śląskich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Wojskowej Komisji Uzupełnień w Rybniku.
2 gru 2019, 13:01

Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej

21 listopada 2019 r. grupa rehabilitacyjno-medyczna klasy I b_G udała się na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Jastrzębiu –Zdroju. Jest on jednym z najlepiej wyposażonych, posiadających znaczącą rangę wśród oddziałów intensywnej opieki dziecięcej w obszarze Polski południowej.
1 gru 2019, 19:58

Wyniki Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

15 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, której organizatorem jest Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny. W zawodach wzięło udział 32 uczniów z klas II, III, IV technik logistyk. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły: Agata Nowak i Artur Werner z klasy IV b. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach.
1 gru 2019, 19:52

Konferencja „Skazani na 5G?”

Młodzież Korfantego została zaproszona na wyjątkową konferencję „Skazani na 5G?” zorganizowaną 28 listopada w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przez Telewizję TVS i Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas spotkania eksperci omówili prawne i zdrowotne aspekty sieci piątej generacji.
29 lis 2019, 15:03

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

W Zespole Szkół Nr 2 odbył się etap szkolny XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Do etapu rejonowego przeszła uczennica klasy II b LO Karolina Łyp. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Jolanta Wyciszczok
28 lis 2019, 15:43

"W Strefie Kultury"

Wykorzystując piękną, jesienną aurę, klasy III d T i II e T odwiedziły Muzeum Śląskie w Katowicach.
26 lis 2019, 18:03

Studiuj, pracuj, zarabiaj - Dzień Otwarty UE

26 listopada uczniowie klasy II a T oraz klasy IV b T wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młodzi ekonomiści i logistycy mieli okazję poczuć się prawdziwymi studentami zasiadając w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych i uczestnicząc w wykładach.