Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

10 kwi 2024, 08:24

SPOTKANIE Z PANIĄ DYREKTOR ANNĄ MUSIOLIK

50-lecie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego to wyjątkowe wydarzenie. Mnóstwo wspomnień i wzruszeń dla tych, którzy Ją tworzyli, kształtowali, zmieniali. Co jednak znaczą minione lata dla obecnych uczniów, którzy mają dopiero po 16, 17, 18… lat? Mimo że dopiero tworzą najnowszą historię szkoły, pragną poznać jej przeszłość, ludzi, którzy są z nią związani najdłużej. Z tej ciekawości zrodził się pomysł dotarcia do Legendy Szkoły, pierwszej dyrektorki Anny Musiolik.
10 kwi 2024, 08:18

Szlakiem Wojciecha Korfantego

Uczniowie klasy 2aT uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Siemianowic Śląskich – rodzinnego miasta patrona Naszej szkoły. Odwiedziliśmy Miejskie Muzeum, które znajduje się w zabytkowym XVIII-wiecznym spichlerzu, w zespole pałacowo-parkowym.
9 kwi 2024, 20:57

Hotelarze na konkursie w Bytomiu

W piątek, 5 kwietnia 2024 roku, uczennice klasy 2FT brały udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Hotelarskiej w Bytomiu. Serdecznie dziękujemy Natalii Szoszce i Kai Węglarz za godne reprezentowanie Naszej Szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów! Barbara Omylakowska
8 kwi 2024, 14:14

Zaczynamy rekrutację na staże dla kolejnych klas

Nabór na płatne staże trwa od 8 kwietnia 2024 do 22 kwietnia 2024. W ramach naboru musisz przeczytać regulamin dostępny na stronie szkoły oraz zarejestrować swoje zgłoszenie na staż w systemie (link uczniowie i rodzice otrzymają dziś poprzez system Vulcan).
8 kwi 2024, 12:09

Szkolenie dla rodziców - 10 kwietnia godzina 17:00

Szanowni Rodzice, zapraszamy na szkolenie dr Macieja Dębskiego na temat rozsądnego korzystania z sieci. Temat jest bardzo aktualny, wiemy jak wiele osób, zwłaszcza młodych, nadużywa Internetu. Bardzo nam zależy na licznym Państwa udziale. Szkolenie zostało dla Państwa opłacone ze środków pozyskanych z programu Fundacji Św. Mikołaja "Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży". Serdecznie polecamy to spotkanie i zachęcamy do skorzystania z porad specjalisty.
8 kwi 2024, 12:06

Dotacja Fundacji Świętego Mikołaja

Miło nam jest poinformować, że udało nam się pozyskać środki finansowe Fundacji Świętego Mikołaja na działania profilaktyczne dla uczniów i rodziców naszej szkoły. W ramach dotacji do czerwca br. możemy przeprowadzić ciekawe warsztaty, szkolenia i akcje o charakterze profilaktycznym. Możemy także sfinansować indywidualne konsultacje ze specjalistami poradni zdrowia psychicznego. Najbliższe działanie to psychoedukacja rodziców. O wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco informować. Zespół pedagogów i psychologów
8 kwi 2024, 11:58

Akcji budzenia świadomości autyzmu

4 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły z wielka radością przyłączyli się do Akcji budzenia świadomości autyzmu w Jastrzębiu Zdroju. Jej pomysłodawcą było Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów w Jastrzębiu Zdroju.